Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit špatnou montáž bodových LED světel v SDK (profukujou)

Zdarec kutilové.Potřebuju poradit, jak opravit špatnou montáž bodovek v SDK stropu.
Firma nám montovala SDK stropy v novostavbě.Průchody kabelů pro světla v kuchyni udělali podle mě trochu prasácky.Vykružovákem udělali díry do SDK, nožem díru v parofolii a nemontovali bodová svítidla.Tuhle zimu si všímám toho, že se mi víc ochlazuje obývák s kuchyní s bodovkama, než ostatní místnosti v domě se závěsnými svítidly.
Skladba stropu je z místnosti nahoru: SDK, parotěs, konstrukce CD profilů přichycenými ke konstrukci valbové střechy a na to 30 cm vaty (15 mezi krokve a 15 nad nimi) místy horní vrstva vaty zastrčená pod krokve.
Zjistil jsem jednu věc a to, že mírně táhne přes tyto bodové osvětlení.To znamená že pokud jde teplo nahoru, utíká těmito světly a nebo pokud fouká venku vítr, chytá to komínový efekt přes digestoř v kuchyni.
Někde jsem četl, že se dají použít květináče na montáž bodovéch osvětlení a nebo SDK kastlíky.

Máte někdo nějaké zkušenosti? (otázka mířená i na pana Cukráře) :-)
Díky Tomáš

OK
Nastíním situaci.....s firmou co dělala stavbu včetně stropů, vedu soudní spor.Obrali mě o peníze.To jen tak mimo mísu že bych měl momentálně cokoli reklamovat.
Takže potřebuji navrhnout řešení co zvládnu sám.Jsem elektrikář se zkouškama na paragraf 8.
Vyrobím truhlíky třeba z nerezu a zakomponuji je do stropu.Bude to v pohodě? Neřeším teplo, jsou to LED bodový světla.Celý to omotám tou hliníkovou páskou a bude klid?Jako elektrikář nechápu pojmy ako tepelný mosty a podobně.
V těhle věcech trochu tápu.

Ale díky za rychlou odpověď.

Jasný. V tvém případě neb víš o teple atd.., nepředpokládám že bys tam cpal nějakej jinej tepelnej zdroj, klidně i z nerezu. Našlo by se i lacinější řešení. Důležitá je opravdu těsnost napojení. Hliníkovou lepící pásku nepoužívej, srágora. Doporučuji Eurasol od Würthu, Airstop či Hasoft parotěsnou pásku. Řádově dražší, leč stopro lepí a nepovolí ani časem.

EDIT: Soudní znalec na soupis vad byl?

Nejjednodušší by byla oprava kdyby se dalo k bodovkám dostat ze shora.
Takhle bude hodně náročné opětovně utěsnit parozábranu.

To že Vám přes ně profukuje je ten nejmenší problém... je pravděpodobné že za chvíli z nich bude i "pršet"
Schválně jednu vyndejte a sáhněte do vaty.

Jinak když se použíjí LED panely, tak kvůli jejich nízkému profilu (cca 20mm) není potřeba žádný květináč, ani porušovat parozábranu.
http://www.ebay.com/itm/6W-9W-12W-15W-18W-24W-LED- Recessed-Ceiling-Panel-Down-Lights-Lamp-Dimmable-F F-/361861561199?var=&hash=item5440a13b6f:m:mlfuP3L 3I0Q8yvicCZUowgw

iconku, děkuji, že na mne míříte s otázkou, ale asi Vás neupokojím.

sHpy00n Vám to popsal správně. Na profukování stačí jen zalepit kvalitna parotěs, jenže Vy máte v uvedeném místě zmenšenou sílu izolace. Proto je oprava složitá, aby to bylo kvalitně opraveno. Proto se často dělají "rampy" na osvětlení, aby se nic nedávalo mezi sádroš a parotěs.
Pokud chcete jen zabránit průvanu, tak zalepit, pokud kvalitní práce, musíte to celé předělat.