Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyndání hmoždinky

Zdravím,

mám menší problém. U vchodových dveří mám zarážku přišroubovanou do hmoždinky v dlaždici. Bohužel ten vrut se v horní částí hmoždinky, tam kde končí závit, zlomil. Vyvrtat se to tedy nedá. Nenapadá někoho, jak by se to dalo vyndat, tak abych nerozbil dlaždici?

Díky za Vaši pomoc!

Dieru, ak lícuje, presádruj a povrch nalakuj farbou obkladačky.

Odvrtaj zlomenú skrutku menším vrtákom cez stred, následne vrtákom cca o priemere skrutky, potom vrtákom o priemere hmoždínky. Plast hmoždínky sa ti nabalí počas vrtania na vrták. Vyrveš teplom zdeformovanú hmoždínku na vrtáku von.