Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka Lidl

Dobrý den , nemáte někdo zkušenosti s opravou inteligentní nabiječky z Lidlu mám ji cca 5 let a používám k dobíjení aku v autě bez odpojování. loni jsem měnil mikrotlačítko ( reagovalo až na několikáté stlačení) ,včera jsem normálně připojil venku pod přístřeškem k baterii a zapnul , do rána se nepřepnula do plně nabito a baterie má stále stejné napětí 12,2 V, po zapnutí na druhé aku v dílně to samé . dle mne funguje pouze vyhodnocovací procesor a nedodává dobíjecí proud . co vyměnit , jsem silnoproudař a spínané zdroje jsme tenkrát brali jen okrajově děkuji

Přesně tak. Kdyby to tady bylo fórum systémáků konzumeristů, tak bych chápal rady "koupit nové". Ale když je to fórum kutilské, tak mi přijde také logické zaobírat se spíše kutěním než nakupováním.
Spousta zboží dnes obsahuje tzv. kurvítka. Právě na takovýchto diskusích se někdy podaří sesbírat ze zkušeností uživatelů návod, jak toto kurvítko vyřadit nebo nahradit. Výrobek pak třeba slouží mnoho dalších let. To mi přijde skvělé.
Zrovna nedávno jsem řešil závadu el. řízení ve svém autě. Pro servis(autorizovaný i garážový), je to jasné. Výměna v ceně cca 30.000,-Kč. Přitom stačila jen trocha šikovnosti, hodina práce s páječkou a přepájení dvou relátek po 120,-Kč. To samozřejmě neřeknou v servisu, ale radu jsem našel na jednom z uživatelských fór.
Mně tedy přijde docela fajn, ušetřit 29.760,-Kč, s investicí 2 hodin práce. Nemluvě o skvělém pocitu, že jsem to zvládnul.

Už se těším, až někdo sdělí:
našel jsem v tomto výrobku kurvítko, bacha na to.
Zatím se jen píše, že to tam snad je.
Nedávno jsme se šikovnějším kolegou dávali do kupy video VHS. Když jsme ho zprovoznili, ptám se co s tím uděláš?
Nic, hodím ho do šrotu, ale pěkně jsme se pobavili při opravě. To jsme my, kutilové.

Nemaje na to poradit i já přičiním poznámku k opravám. Jsa sešlý věkem vyrostl jsem na " urob si sám" a dodnes věci rozebírám a pokouším se opravit. Kromě úspory peněz pocit z dobře vykonané práce . A když to rozeberu a pak vyhodím- aspoň vím, co je uvnitř. Navíc dnes, kdy se neřeší kvalita pájení, používání tenkých drátků, celoplastových vypínačů a přepínačů, pojistek které najdete až po rozebrání a dalších chuťovek je šance na opravu slušná.