Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace židlí - výměna sedáku z překližky

Dobrý den,
pustil jsem se do renovace dřevěných židlí. K dokončení zbývajících židlí potřebuji vložit nové sedáky do kruhového rámu se zapuštěným "lem", který je hluboký 4-6mm. Ohýbaný rám sedáku je slepený a zajištěný kolíčky, které jsem již vyťuknul. Předpokládal jsem, že po vyndání kolíčků, se mi podaří slepovaný rám sedáku rozlepit, ale nepodařilo.
Poraďte mi prosím jakým způsobem dostat sedáky skrz menší průměr lemu, nebo jakým šetrným způsobem rám rozlepit.
Sedáky nemám ještě vyříznuté, je možno si je tedy i přizpůsobit dle potřeby.
V příloze jsou fotky již zrenovované židle s původním sedákem, nový nevyříznutý sedák. Dál je nafocený kulatý rám sedáku s lemem a jeho detaily.
Moc Vám děkuji za všechny rady.
Jakub

Sedák je slepený ze čtyř vrstev a každá následující vrstva je vláknama kolmá k té předchozí. Předpokládám že napařováním (zvlhčováním) a následným prohnutím mohu poškodit lepené spoje a pevnost lepených spojů je na sedáku asi to nejdůležitější. Tedy pokud na židli chce člověk sedět a pravidelně sedák zatěžovat.
Kruh opisovaný podél vnitřní hrany lemu je nepravidelný, ale to se dá samozřejmě obkreslit na šablonu a opsat na nový sedák.