Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkčný alternátor

Dobrý deň, mám dôležitú otázku, v aute odišiel alternátor a predávam ho s tým, že je nefunkčný do auta už nejdem investovať nakoľko mám kúpené druhé, ide o to či auto dokáže prejsť nejakú vzdialenosť ak by som batériu dobil do plna, alebo hneď auto " skape " . Ďakujem

Selským rozumem bych si tipnul, že nefunkčním alternátorem je míněn alternátor, který negeneruje elektřinu. Proč tomu tak je tazatele zjevně moc nezajímá a jestli je to z důvodu přerušeného vinutí, vadné diody, nebo ojetých uhlíků, nemá vliv na to, jak daleko se s takovým autem dá dojet.

Nicméně tazatelovu otázku nelze jednoznačně a spolehlivě zodpovědět. Odpovědět se dá jen to, že auto hned "neskape"(možná jen některá zařízení nebudou fungovat - např. elektrický posilovač řízení, je-li jím vozidlo vybaveno), ale jak dlouho vydrží jet záleží na mnoha faktorech.

Za kolik by se dal pořídit fungující alternátor z autovrakoviště? A pokud máš kupce, tak dohodnout se s ním, že ten alternátor zaplatí? Mohl by na to přistoupit, protože nemusí být vadný (jen) ten alternátor ale i třeba regulátor nabíjení případně šlus v kabeláži a i pro kupujícího by bylo lepší, když bude vidět a vyzkouší si, že auto je v pořádku, než aby za čtrnáct dní přišel, že ani s novým alternátorem to nefunguje.

Odpoviem ,ale podávate málo informácií.
Takže ,bude to samé - "AK"!
Ak je to diesel,ak má denné let-diodové osvetlenie,ak má dobrú a plne nabitú batériu,ak nebudete okrem brzdových svetiel a smeroviek používať žiadne elektrospotrebiče(ani kúrenie),ak neprehrejete motor aby zopol ventilátor chladenia chladiča, tak myslím 600km by ste mohli prejsť ,možno o niečo viac.A nesmie v tom aute v elektroinštalácii nič skratovať(čo by mohlo vybíjať akumulátor).Ja som prešiel so svojím 300km s tlmenými svetlami.Ale ten dojazd posledných kilometrov ,to už sviečky boli silnejšie ako svetlomety.

Já jsem měl podobný problém. Tchán chtěl prodat škodovku 100, tak vyměnil dynamo co už nedělalo dobrotu za alternátor. Já jsem ten alternátor připojoval. Jeden drát šel taky na startér. V tom ochranném krytu byly celkem tři vodiče zakončené kabelovým okem co se musely připojit na svorku. U auta na které jsem byl zvyklý tam byly jen dva, tak jsem připojil jen dva a ten třetí se jen občas dotýkal, tak to při zkoušce nabíjelo. Ale nový majitel přijel, že mu to nedobíjí a když to chtěl dát do servisu opravit, tak pan majitel servisu mu údajně řekl, že jen za otevření vrat, aby mohl do jeho servisu přijet mu bude účtovat tisíc korun. Tak jsem chvíli měřil, na baterce bylo stálé napětí, na alternátoru se měnilo podle otáček motoru. Oprava pak byla záležitostí jen chvilky než jsem přišel na to, kde je potřeba připojit ten drát.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4366-starter  -jpg]

Dobrý den,ten drát,jak píšete je přívod budícího napětí na alternátor,dynamo buzení nemá a nepotřebuje,alternátor bez nabuzení nedobíjí.Alternátor a dynamo bývají na blízku na motorech,tak udělat odbočku od stykače je snadnější než táhnout dlouhý kablik od baterie.:-)

Ten kabel vedoucí ke svorce startéru(na níž vede i silný kabel od baterie) není buzení, ale výstupní vodič z alternátoru, jímž přitéká ze svorky 30 alternátoru generovaný proud. Buzení jde od spínací kříňky(15) přes kontrolku na svorku D+ alternátoru. A nakonec, dynamo samozřejmě buzení má a potřebuje, i když se při uzavření obvodu dokáže nabudit zbytkovým magnetismem samo(ovšem musí se udržovat ve vyšších otáčkách).