Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem prevodovka?spojka?neco ulomene?

Zdravim,chtel bych se zeptat,dnes pri ceste do prace se zaradim za bagr,tahu se za nim na dvojku a pri vhodnem olaziku zacnu predjizdet,sem vedle nej,radim trojku,autu se zvysily otacky,ale jakobych nezaradil,zkousim vyradit ze to udelam znova,radici paka sla a trojku strasne lehce,zkousim 4,sice jodne podotacky,ale podarilo se me za pomoci spojky bagr predjet.

Odstavim auto u kraje,zdechnu a zkousim radici paku,1,2,3 zaradit sli lehce,o hodne lehceji nez normalne,4 a 5 sli zaradit tuhseji,no jako normalne,nastartuji a zkousm se rozjet,radim 1 a nic,to same u 2 a 3,dojel sem domu za pomoci spojky na 4,mel sem to 300 metru,auto odstavim pod domem a zkousim radici paku,z patecka taky nefungovala a po chvilce sem radil,jako bych mel i 6,proste do te polohy,pritom 6 nemam a auto se rozjelo,ale pod otacky,jakoby tam byla 4,nebo 5....za chvili uz sem nemohl radi od stredu paky do leva,na jednicku sem se nedostal,jak to slo predtim hladce,jakoby tu radici paku drzelo neco jen v prave strane a chviliu predtim sem tam mohl radit strasne lehce,ale auto se nerozjelo,zv,omlouvam se za zmateny popis,zavolal sem jen znamemu at me zaveze do prace a auto nechal odstavene pod domem,jedna se o fabii 1.9 tdi combi rok vyroby 2001,nevite cim by to mohlo byt?zkusil bych na to mrknout rano,jeste nez pojedu popripadne do servisu,jestli si s tim neporadim sam,dekuju za vasi trpelivost a omlouvam se za neuhlednost textu,pisu na mobilu

Lej výhradne riedky olej z radov 75W90 (do -45°C), už je síce neskoro, v mraze trpia prevodovky ak je tam nejaká PP gebuzina z radov Hypoil apod. Ale pamätaj do budúcna ak máš pôvodný sajrajt, disponuješ s výpustnou skrutku na spodku prevodovky, potom prevodovku ako bonus po vypustení starého oleja prepáchni čistým benzínom. Vyčisti magnet na skrutke, nechaj 24 hodín vykvapkať, odpariť, až potom nalej nový olej. Olej po nabehaní cca 60-tis km stačí 1x vymeniť a máš ho vo vozidle doživotne.