Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohlo tímto způsobem dojít k ulomení ramene myčky??

Dobrý den, chtěla bych poprosit o názor...Myslíte si, že je možné, aby tím, že se na dno spodního koše myčky položí volně nůž došlo ke zlomení
spodního ramene myčky (čím, že čepel propadne dolů)? Jedná se o myčku Whirpool, která má 6.smysl.
Myčka celou dobu cyklu v pořádku myla.
(přivydělávám si na RD úklidem, paní po mě chtěla dát nádobí do myčky, říkala jsem ji, že myčku nemáme a nemám s tím zkušenost, přesto jsem jí vyhověla, ale chtěla jsem vědět, jak na to. Řekla mi jen dvě věci, ať nádobí dávám dnem vzhůru (to jediné jsem i tak věděla) a do koše na příbory, ať nedávám delší věci jako např. vařečky do košíků na příbory, aby se nepoškodilo horní rameno myčky a položím je na dno koše. Tak jsem to udělala i s dlouhými noži. Teď mi paní odmítá zaplatit (po 7 mi hodinové práci...) s tím, že jsem jí ulomila spodní rameno myčky (nůž prý propadl čepelí dolů a rameno usekl...). nezdá se mi to, copak by se myčka během mytí, když by k tomu došlo nezastavila? Myla celou dobu až do konce, vyndávat z ní nádobí nechtěla, takže jsem se do ní po skončení cyklu nedívala..A pokud by k tomu došlo, na čí straně je chyba? Já jsem jí říkala, že s myčkou zkušenost nemám a ona mi sama řekla, abych delší podélné věci položila do koše...O nožích neřekla nic, měly cca 25 - 30 cm. A o existenci spodního ramene myčky taky ne...Moc děkuji za odpověď.

Děkuji. Je to práce přes Supersoused.cz, oni tam píší, že jsou ti, co přes ně pracují pojištění, ale asi to tak není, protože to nevypadá, že by to za mě paní chtěli zaplatit...Přitom si z toho, co za práci dostanu strhávají 15%, což je už za ten měsíc a půl, kdy si přes ně takto přivydělávám docela dost...Co myslí tím pojištěním je mi pak záhadou...Navíc, jak píšete, paní si to nepřímo dle mě způsobila jednak tím, že to po mě vyžadovala, i přes mé upozornění, že s myčkou nemám zkušenost a hlavně sama mi řekla, ať vše podélné položím do koše. Že jsou nože výjimka se nezmínila...(a kam bych je měla dát, když na košík na příbory jsou moc dlouhé je mi záhadou doteď...).

Pokud zadavatelka nepotvrdí spokojenost, peníze nedostanete, takové jsou podmínky. Druhá věc je tvrzení, že příjem do 6000 nemusíte přiznávat = danit. Těžko hovořit o nahodilosti, když je tam člověk zaregistrovaný a činný celý rok.

Obsluha každého stroje a přístroje je povinna se předem seznámit s návodem k obsluze.Takže paní Vám měla napřed dát přečíst návod nebo Vás názorně proškolit,tj.vše ukázat a ne jen slovy položit dolů.Zvláště,když jste ji na to předem upozornila.Takže jestli začne požadovat nějaké náhrady,ať se klidně obrátí na soud,kde asi nemá šanci uspět.

Podle mě to není možné..
Když by něco trčelo skrz koš dolu k rameni, tak se rameno prostě neroztočí (nemá na to dostatek síly).

Spíš bych věřil tomu že něco propadlo košem a když pak někdo koš vytahoval tak tím to rameno ulomil.

Ať Vám pošle detailní fotky zlomu a přesný typ myčky.

Taky mi to přijde zvláštní. A i to, že kdyby se rameno utrhlo, myčka by dál pokračovala v mytí...Je to Whirpool, novější, má 6.smysl, přesný typ nevím. Fotku paní posílala, sem se asi nedá vložit ? Uprostřed ramene, tam, kde je největší otvor je po straně zlom vedoucí od otvoru ke kraji ramene, cca 1 cm.

Zlomení tímto způsobem je docela nepravděpodobné, ale nůž tomu klidně mohl pomoci.
Ramena nemají žádnou sílu, zrovna nedávno jsem byl náhodou u jedné situace, kdy si majitel stěžoval, že myčka (Siemens) je šmejd a že nemyje, po prohlídce zjištěn zapadlý předmět (majitelovo...ehm...zlepšovák), který nedovolil rameni se vůbec otáčet, myčce s X smysly to nevadilo a "myla" vesele dál, po odstranění příčiny zase myje ke spokojenosti.

neni to rameno pohanene pouze tlakem vody dirkama na konci, ktere strikaji tu vodou pod uhlem a tim se otaci? pokud ano, tak se fakt nemuze ulomit tim, ze nuz propadne a rameno do neho narazi, proste se prestane otacet..

Moc všem děkuji, jsem ráda, že jste mi potvrdili moji domněnku, že se to tímto způsobem pravděpodobně stát nemohlo. Už to, že paní na úvod zmínila, ať nedávám nic do košíku na příbory, aby se rameno neulomilo je zvláštní. Podle mě už to bylo buď nalomené nebo ulomené a využila prostě situace. Já věřím, že jí to ze Supersouseda vysvětlí a o peníze nepřijdu. To by opravdu bylo smutné, po 7 mi hodinové dřině nemít nic a zaplatit místo toho opravu něčeho, co jsem nezpůsobila. O to víc, že narozdíl ode mě je paní více než majetná...(6 pokojů, 3 koupelny...)a nové rameno (cca kolem 500-1000Kč) je pro ni zanedbatelná položka. Tím spíš nechápu její postoj, ale holt nevděk světem vládne ( úklid byl domluvený na 5 hodin, zůstala jsem tam 7, nakonec ještě chtěla žehlení, ty dvě hod. navíc mi zaplatila, ale už jsem myslela, že ani nedojedu domů...). Vděk nula, místo toho tohle...
Ještě jednou děkuji.

Pro dobrotu na žebrotu. Já to řeším tak, že dávám lidi na black list a v případě, že mi nezaplatí, tak k nim už nikdy nejedu. Jak říkám stalo se to módou, že neplatit za služby je normální.Na ten portál bych se moc nespolehal, že bude něco řešit. Já to řeším jinak. Mám inzerci v měsíčníku v Praze a vím na jakou klientelu je to určené. A všichni tihle neplatiči ať si táhnou k čertu. A práce mám hodně...