Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchatka

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakou funkci přesně má tato část obvodu u sluchátek. Děkuji.

Omlouvam se za odkaz na leteckou, jsem tedka na mobilu a nejde to jinam nahrat. Pokud to neni zmackle, zvuk jede tak na polovinu.

Ano, je to mikrofon se "zvedacím" tlačítkem. A potichu ti to hraje proto, že ti jde zvukový signál do sluchátek přes mikrofon, ne na "zem". Máš totiž nevhodná sluchátka - u některých je v jacku přehozena zem a mikrofonní kontakt, to tlačítko funguje tak, že propojí mikrofon a zem, proto to po zmačknutí hraje normálnè.