Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výpočet spotřeby spotřebiče

Dobrý den.

Potřeboval bych (a ano, vím že nejlepší řešení je sehnat si wattmetr a nechat ho třeba týden puštěný) poradit, jak vypočtu průměrnou spotřebu notebooku.
Notebook je zapnutý z 90% 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a používá se pod zátěží skoro neustále, provoz tedy 24/7, takže je neustále napojen na adaptér.

Adaptér jsem vyfotil kvůli hodnotám. Děkuji mnohokrát.

Ked je CPU zatazeny tak rataj povedzme 50W, display ak svieti janeviem povedzme 10-20W neviem zhlavy, rataj dokopy cele 60W zhruba pri zatazi CPU, ak aj GPU je vytazena tiez tak povedzme 90W aj s displayom dokopy. Bez zataze mozno 10W.
To si vynasobis poctom hodin (*24*365 za rok) a vydelis cislom 1000 a mas kWh, ak berieme 90W tak to je rocne 788kWh.

Děkuji vám všem, jako hrubý odhad mi to stačí. Jednolo se mi hlavně o to jak postupovat při výpočtu. Už mám domluveno na čezu že mi zapůjčí wattmetr na celý měsíc, takže ho nastavím a nechám zapojený celý Únor.

Díky ještě jednou. Mimochodem notebook je MSI GT70. Přesnější označení vám nepovím protože sám nevím.