Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak brousit hliník

Ahoj. Mám hliníkové dílky z drátořezu a jednu jejich stěnu potřebuji obrousit/vyleštit do hladka. Zatím používám šmirgl, ale ten se hned "zalepí". Navíc bych to chtěl nějak "elektrifikovat". Co si k tomu koupit? Nějaký multifunční stroj? A jaký nástavec na to? Předpokládám že šmirgl fungovat nebude. Nějaký leštící kotouč s pastou?

To zase ne. Nejsem zastáncem zamykání starých vláken. Naopak myslím že pokud se staré vlákno oživí a rozvine konstruktivní debatou pak je to jenom dobře a ku prospěchu poradny. Nutno ovšem dodat že se to děje zřídka a často se vytahuje jen kvůli reklamě anebo bezduchému výkřiku do tmy.
A bez obav; nejsem nasírací.

Já tě v žádném případě nasrat nechtěl, ale vidím paradox v tom, že se jednou doporučuje v Poradně hledat a když někdo třeba připíše zajímavou poznámku, nebo postřeh - i když samozřejmě s křížkem po funuse, ale může to právě nějakému hledači později pomoci, tak se mu vynadá, smaže a zamkne. Ostatně nadávání uživatelům se tu stává bohužel folklorem. Samozřejmě, plně s tebou souhlasím.

To jako že to mám všechno opisovat z těch článků?Jsou tam ověřené postupy,použité brusné a leštící kotouče i pasty.Včetně chyb,kterých je nutno se vyvarovat.Ale klidně si místo studování čekejte tady na nějakou radu,třeba někdo něco napíše.Jestli je to optimální postup,tak to asi ale nezjistíte bez projití dalších rad.
Namátkou:

Vyvarujte se provádění jakýchkoli povrchových úprav hliníku bez použití brusných a leštících past. Pokusy na sucho nikdy nedopadnou dobře, obvykle skončí katastrofou. Jaké přípravky nepoužívat? Vyvarujte se Silichromu, po něm hliníkový kov šedne. A nemusíme připomínat, že to je efekt nežádoucí.
atd.atd.

hlinik

http://www.stavebni-vzdelani.cz/jak-vylestit-hlini k/

lesteni-hliniku

další si vyhledejte sám.

Starý osvědčený způsob.Smirek plátno o zrnitosti 200.a pod petrolejem.Po vybroušení použít hadrový kotouč a zelenou pastu.Pokud to bude nutné tak použít před zelenou pastou brusnou hnědou.Nemusím podotýkat že to je svinsky špinavá operace.Po vyleštěví omýt v silném saponátu.Mějte na paměti že to časem oxiduje a je potřeba obnovit jenom přeleštěním,Ideální je to eloxovat.Jinak stačí vrtačka a kotouč plochý pryžový na který připevníte smirek.Pogumovanou zástěru a brousit a brousit.