Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slabý výkon LiIon akumulátoru u vrtačky

Dobrý den! Mám akuvrtačku s LiIon akumulátorem a ty problémy byly od začátku, ale teď se stupňují (škoda že jsem neřešil reklamaci hned po koupi).
Baterii nabiju na 100% (vrtačka má displej). Po jejím zatížení jde ukazatel hodně rychle dolů, až jí asi nějaká ochrana vypne. Okamžitě se ale vzpamatuje a zase ukazuje 100% nabití. Přitom při poklesu nabití, během vrtání mi svíti i LED přisvětlení a na něm není vidět pokles jasu.
Hledal jsem jinde na internetu, stejný problém jsem nenašel. Tam v podobných případech se již nabití nevrátilo na 100%, ale pouze na 90%, pak na 80%, až byly akumulátory vybité. Mě to spíše připadá, že mi to vypne nějaká ochrana. Mám pravdu? A hledat to v elektronice, která je přímo v baterii, nebo v té vrtačce?

děkuji

Nevím, dostal jsem to jako dárek. Shark SHK315 14,4V/1,3A. Vypadá celkem dobře - dvoustupňová mechanická převodovka, LCD displej s ukazatelem stavu nabití. Mě jde ale spíše jen o to, jestli to jsou už vadné akumulátory, nebo něco s elektronikou. Někde jinde jsem totiž četl, že problém při koupi akunářadí je ten, že pokud dlouho leží a nikdo ho nedobíjí, tak to odnesou v první řadě akumulátory (myslím pokud jsou LiIon). Tak pak by mi stačilo koupit nový akumulátor. Pokud je něco v elektrinice, tak to snad ani řešit nebudu!

Snad ještě doplním. Pokud to vytáhnu z nabíječky, naměřím na tom akumulátoru 15,9V (není to moc?). Pokud měřím napětí na akumulátoru během vrtání, klesne během chviličky někam pod 13V a vypne, ale jak jsem již uvedl, okamžitě se vzpamatuje a vrátí se na původní hodnotu (nevypíná to ta elektronika nějak brzo?).

Bohužel v záruce už není! Akorát jak jsem psal výše, objevovalo se to už během záruky, ale v mnohem menší míře. Myslel jsem, že to je nějáká ochrana proti přetížení. Teď je to akorát v takovém stavu, že je to téměř už nepoužitelné. Vyhodit to ale zatím nechci, jen bych potřeboval trochu zjistit, jestli pomůže nový akumulátor. Pokud ano, koupil bych si ho, pokud je to vrtačkou, nechal bych to být (opravy se většinou neoplácejí). Používána byla minimálně, celkem jsem se snažil ji nepřetěžovat, uchovávat ji v nabitém stavu, i když jsem s ní dlouho nepracoval, nevím co je toho příčinou?

Děkuji moc! Mohlo mě to napadnout. Teď jsem akumulátor rozebral. Obsahuje 4x3,7V akumulátory. Na 3 je napětí 4,07V na jednom 3,6V při zatížení žárovkou se na těch třech napětí téměř nezmění, na té jedné slabé spadne o dalších 0,1V, takže při větším zatížení bude nejspíš padat ještě víc!

Zkusím tedy koupit jeden článek a vyměnit ho. jen bych se chtěl zeptat. Ty články jsou k sobě "nabodované" toto při výměně doma neudělám. Co myslíte, když to napájím udrží mi to ta cína, nebo se ty vývody tak hřejí, že se mi při zatížení odpájejí?

děkuji

Dej foto ,pro spolehlivou radu. Ano jeden článek umřel,OZNAČIT,ROZPOJIT, ZMĚŘIT, alternativy například...http://www.battex.info/hermeticke-akumulatory/li-a kumulatory/pouzivani-li-ion-akumulatoru-v-praxi... pro zakoupení....http://www.ges.cz/cz/akumulatory-baterie-zdroje/ak umulatory-lithiove/akumulatory-lithium-iontove-li- ion/SIFA.html Pájení lze zvládnout,máš -li k dispozici kvalitní nářadí ,tedy i pastu .

Jo děkuji, jak jsem psal naposled, vypadá to opravdu na akumulátor. Jeden akumulátor je evidentně slabší, ten vyměním a když, tak se zase ozvu. Teď mě jen zajímalo, jestli se mi neroztaví ta cína při používání (kvůli proudům, které přes spoj potečou), ale jak píšete, tak to asi vydrží. Na pájení samozřejmě všechno mám i s pastou!

Zatím děkuji všem za rady!

Prosím Vás všechny ještě o jednu radu k tomuto. Hledám teď na internetu náhradní akumulátor Li-Ion 3,7V/1300mA a nikde nemůžu najít na 1300mA (v tom GES je celkem dost výběr, ale nic na 1300mA)) Bude velký problém (z hlediska nabíjení a životnosti), pokud budu mít 3 původní akumulátory 1300mA a jeden nový třeba 2600mA, nebo hledat dál až najdu přesně na 1300mA?

Repas od odborné firmy, což jsem doporučil. Další je kombinace článků o různých kapacitách, což je snad to nejhorší a tuplem v případě Li-cokoliv. Dále je tu základní poučka, že baterii mají tvořit co nejpodobnější články z hlediska parametrů, což v případě různě starých článků a ještě od různých výrobců není ono. Navíc Li-cokoliv články v baterii je záhodno balancovat.

To:ms,já to ,co píšeš nezpochybňuji,jen dávám najevo,že ne vždy je vhodné to co nabízíš,tedy cenově NOVÁ VRTAČKA. Například moje pracovní štěňátko -BLACK and DECKER PO pěti letech umřela aku a dostala to,co tam nikdy nemohlo být,páč se to tehdy nevyrábělo a funguje už rok a díky výkonu lépe než nová ! Li-Ion aku 3,7V/2800mAh prům. 26,4x70,5mm 100g. Speciální typ pro výkonové aplikace. Vybíjecí proud až 40A. Vhodné pro akunářadí, vrtačky, šroubováky, zahradní nářadí,

Ano ,trefil jsi správně:-)Pracuji 11 let pro firmu ze CH .Při mé snaze poukázat na rozdíly v kvalitě nyní a dnes vždy slyším odpověď..MUSÍME SNIŽOVAT NÁKLADY. Ale stejně mne "dostanou" dotazem ,a KUPUJÍ TO ?Ano,i ta BD měla před pěti lety lepší kvalitu jak dnes ,potvrzeno kolegy ,co je dělají.

Ak sa vám podarí kúpiť náhradný článok rovnakej alebo aspoň približnej kapacity,plus mínus 100 mAh,normálne ho priletujte cínom,ono to vydrží,kontakty vyčistič NaCl a chytne to.Lionku som nemenil ešte,no NiCd áno.Tý čo robia repasy,čo asi robia?Staré články vyhodia a nové tam strčia.Ak si pozriete videa na internete,tak tam z batérii notebookov vyberajú dobré články a spájajú do väčších celkov.watch

No kolego vy jste mě potěšil ani nevíte jak! Nejdříve jsem zde byl rád, že mě jiný kolega "navedl" na možnou závadu, já celý natěšený jsem si už objednal článek a pak se strhla taková lavina jak je to nemožné až nebezpečné, že jsem až dostal strach (dělám si legraci), článek každopádně vyměním!
Nechci to zlehčovat, ale chvílemi mi to připadalo, jak by se zde sešli dva majitelé renovačních firem na akumulátory, proto jsem raději už nereagoval. Já vím, že byly problémy s "bouchajicími" Li-Ion akumulátory u mobilu Samsung, ale tam to bylo tím, že snad šidili samotné články kvůli výkonu, váhy a rozměrům.
Každopádně díky, že jste mi rozptýlil těmi posledními příspěvky navozené obavy! Vyzkouším a dám vědět.
Já s NiCd akumulátory jsem to dělal zrovna tak. Odešel "pak", rozebral jsem to, vadné vyhodil, dobré uložil. Když se mi těch dobrých nazbíralo, dal jsem je dohromady a ještě dlouho sloužily. U těch Li-Ion jsme měl obavy spíše z toho nabíjeni a s životností, tam by tuším nějaké problémy mohly být!

Jinak nijak nesnižuji příspěvky a děkuji za všechny, každý názor je dobrý a já všem za ně děkuji (a třeba si i časem řeknu "já vůl, proč jsem neposlechl varování!), ale snad né, snad ty Li-Ion zas nejsou až takový problém. No a že to nebude originál, to mi je jasné, ale dávat 1400kč za celý akumulátor, nebo 250kč za jeden článek, to už je rozdíl.

U Li-cokoliv to fakt neni dobrej napad a pokud nema balancer, tak tuplem ne. A mohlo by to skoncit treba i explozi...
Co tam je za clanky? 18650?(tj 18mm prumer,6.5cm dylka?) Ty se treba daji objednat z ciny za podstatne prijemnejsi penize nez je maji tady.
V neposledni rade - vrtacka zere jak prokopnuta, pri dotahovani tam tecou veliky proudy. Proto jsou tam clanky s relativne malou kapacitou, ktery ale umi velky proudy, zatimco bezny baterky maji podstatne vyssi kapacity, ale 30A nedaji.

Takže po čase se vracím k tématu (třeba se mé zkušenosti budou někomu hodit). Koupil jsem nový LiIon článek stejné kapacity, vyměnil jsem ho za vadný a vrtačka funguje líp, jako když byla nová (asi ten článek v akumulátoru byl "chycený" už při koupi). Zkoušel jsem cyklus nabíjení vícekrát. Prostě nabil jsem, vrtal díry do dřeva, když se vybila, znova nabil a tak asi 4x.
Musím se přiznat, že jsem byl z některých rad tak zmatený, že jsem akumulátor nabíjel ve sklepě na betonové podlaze uprostřed místnosti (kdyby to mělo vybouchnout)a tak jsem vrtačku i skladoval. Když jsem vrtal, tak u pasu, abych ochránil oči v případě exploze. Zatím se nic nestalo a dnes jsem ji uložil do kufříku. Takže se přikláním k radě, kterou mi dal "slavco31" a 1000kč "je doma". Ne dělám si legraci, ale každá ušetřená koruna potěší (i když někdy chápu ušetříš 1000kč a vyhoří ti barák) a potěší už i to, že si něco opravím sám, i kdyby to mělo vyjít nastejno, jak koupit nový akumulátor! Takže pro další experimentátory, je to na vás, nějaké nebezpečí tu asi je, ale už bych se toho nebál a pokud se něco stane, zase slibuji, ozvu se v tomto vlákně, nebo se ozvěte vy, kdo máte s tímto špatnou zkušenost!

Dík lupkovič

Tak gratuluju k uspechu.
No, kdyby to nekdy jeste nekdo resil a vyhrabal, tak kdyz uz se clovek do neceho takovyho pusti, tak pred slozenim toho clanku bych ty baterky nejdriv vybalancoval alespon manualne - tedy pres maly odpurky(treba i zarovicky temer libovolnejch parametru) vsechny spojit paraelne a nechat bejt par hodin, az si spolu sednou. Pak teprve slozit seriove.
Ta opatrnost byla na miste, tedy hlavne pri nabijeni. Pri vybijeni bouchaj jenom na nadproud a to tady, pri pouziti vhodnyho clanku asi nehrozi.
PS: chycenej pri koupi mohl bejt, i renomovani vyrobci maji problemy mit vsechny clanky stejny, a netyka se to jen "malejch" clanku.

Prosím Vás všechny (asi experty) Teď mi to podle Vás asi náhodou vyšlo! Ne nechci se chválit, že se mi to povedlo, prostě asi jsem měl štěstí a funguje to. Můžete mi tedy někdo říct do budoucna, jak nejlépe vyměnit "evidentně vadný LiIon" vadný článek (toto byl můj první styk s LiIon baterii)!? Nebo prosím lidi, kterým ty jejich pokusy "Bouchly". Já nevím, nejsem žáden "frajer", rád si nechám poradit, ale jak se kouknete výše, spíše mě od toho odrazují a mě ten první pokus funguje. Co dál?

děkuji i za vysvětlení nebezpečí, které mi hrozí

děkuji moc Lupkovič