Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Startovací kabely

Ahoj,
dneska mi nešlo nastartovat auto, tak jsem to řešil s kolegou pomocí startovacích kabelů. Propojil jsem tedy + s + a - auta kolegy s kostrou mého auto. Zajímalo by mě, proč šlo auto nastartovat, jen když běžel motor na autě druhém. Teoreticky by to mělo být jedno, že? Ale s vypnutým motorem se moje auto chovalo stejně, jako s vybitou baterií.

Díky za případnou odpověď.

Já bych řekl , že kolega měl taky vybouchanou baterku . Mám týden starou zkušenost , kdy byly v sobotu velké mrazy (-20°c) . Jezdil jsem předtím jen cmrndačky pár kilometru a samé starty , stěrače , světla a ofuk skla . Chtěl jsem dobít baterku a nestihl a tak v sobotu jsem párkrát otočil zatuhlým motorem a škytlo to a pak už netočilo . Donesl jsem z domu baterii na motorku (12A) a protože byla teplá a nabitá , tak jsem jen připojil a motor u auta točil jak hrom a okamžitě chytnul.