Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Startovací kabely

Ahoj,
dneska mi nešlo nastartovat auto, tak jsem to řešil s kolegou pomocí startovacích kabelů. Propojil jsem tedy + s + a - auta kolegy s kostrou mého auto. Zajímalo by mě, proč šlo auto nastartovat, jen když běžel motor na autě druhém. Teoreticky by to mělo být jedno, že? Ale s vypnutým motorem se moje auto chovalo stejně, jako s vybitou baterií.

Díky za případnou odpověď.

tipuju:
- startovací kabely máte nějaké obyčejné z hobykrámu, takže veškerý proud který dokáží přenést šel do nabíjení Vaší mrtvé baterie.
Takže pro samotný alternátor toho moc nezůstalo.

To že po nastartování to šlo, je tím že se zvedlo napětí na 14V a to už startéru stačil i ten malý proud co mu baterie nechala.

Kolegova baterka tiež na hrana chcípá pokiaľ máš fest dimenzované, medené, tučné káble na 500A a viac. Musel pomáhať alternátor, výkon má altík cca 100A pokiaľ sa nejedná o 50A altík od Š.Favorita.

Já bych řekl , že kolega měl taky vybouchanou baterku . Mám týden starou zkušenost , kdy byly v sobotu velké mrazy (-20°c) . Jezdil jsem předtím jen cmrndačky pár kilometru a samé starty , stěrače , světla a ofuk skla . Chtěl jsem dobít baterku a nestihl a tak v sobotu jsem párkrát otočil zatuhlým motorem a škytlo to a pak už netočilo . Donesl jsem z domu baterii na motorku (12A) a protože byla teplá a nabitá , tak jsem jen připojil a motor u auta točil jak hrom a okamžitě chytnul.