Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svářečka na plněný drát

zdravim,buduci tyzden v Lidlu http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetai l&id=67805 za lacny peniaz bude tato zvaracka,co si o tom myslite ,ma cenu vobec o nej uvazovat ci to bude len nejaka hracka,zvaracku mam stary 50rocny transformator ale aj vazi okolo 60-70kilo tak by som aj zainvestoval do niecoho lahsieho ked sa da pouzit aspon na plechy alebo tensie veci samozrejme na hobby urovni....dakujem za komentare

Nešel bych do toho... je to takové šidítko.

Počítejte si že 1kg plněného drátu stojí cca 400,- a 1kg drátu pro CO2 stojí 60,-
Rozdíl je tedy 340,-/1kg drátu.
Nevím kolik toho vaříte, ale CO2 (pro domácí použití) stojí i s flaškou 8000,- takže po provaření 15kg drátu se rozdíl v ceně vyrovná.

Případně existují i kombinace MIG/MAG/MMA se kterou se nechá vařit jak drátem tak i klasickou obalenou elektrodou.

Jinak až mi odejde můj MMA invertor, tak já jdu do kombinace TIG/MMA/CUT.