Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMOS

Dobrý den.
Co mam hledat.
Hodně vstupu a jeden vystup.
Pokud je na všech vstupech L, na vystupu bude L
Alespon na jednom vstupu musí byt H, aby na vystupu bylo H.
Děkují

A jak potom budeš zjišťovat, který čidlo zaznamenalo pohyb ? A nebo se bude zobrazovat hláška typu "Detekován pohyb, ale nevím kde, možná v kuchyni", opravdu užitečné ...

Jinak svět jde opravdu do háje - člověk, který se učí/umí programovat mikroprocesory neví co jsou logické obvody ]:) To jsme to dopracovali ...

"Internet věcí", copak je to zase za souslovíčko. Slovo: "bastlíř" mělo před takovými třiceti lety zcela jiný význam a S. Wozniak byl jedním z bastlířů, ale to neznamená, že měl prázdnou kebuli. Ano, dnes je "moderní" když se kdejaký diletant se.re do něčeho, o čem nemá ani páru a ještě se neznalostí chlubí a snaží se vydávat za vizionáře.

Tak pokud mam čidla v objektů, kde je garáž, dílna, atd. mi je na prd vědět doma, které čidlo hlásí pohyb.
Než vyběhnu ven, muže byt osoba úplně jinde a už vidím, jak utíkám ven s tabletem v ruce, abych se díval, které detekuje pohyb.
Mam venku na baraku 5 x 10 mm led, každá pro jednu místnost a jedno čidlo.
Když doma zjistím, že je někdo ve vedlejší budově, úplně mi stačí ty led, abych zjistil, kde osoba je, když už jsem před budovou.
Není umění programovat, ale i u toho přemýšlet :-D

A proč to sakra neudělat pořádně a nevymýšlet blbosti se sjednocováním čidel do jednoho pinu Arduýna ? Ty snad nemáš volný vstupy na tom baznechtu ? (Ano, arduýno nesnáším). Takhle tam budeš mít další integráč navíc.
Prostě to uděláš pořádně ! Tj. jedno čidlo = jeden vstup na Arduýnu ! Žádný ORy nebo podobný hovadiny.

Není umění programovat, ale i u toho přemýšlet

No když vidím, co tu předvádíš, zjevně ti nejde ani jedno z toho.

A popíšeš nám, jak to celé bude fungovat nebo je to jen velké tajemství a nemáš ponětí co děláš ?

Co jsem napsal o kousek výše jsi nečetl, že ...

A proč to sakra neudělat pořádně a nevymýšlet blbosti se sjednocováním čidel do jednoho pinu Arduýna ? Ty snad nemáš volný vstupy na tom baznechtu ? (Ano, arduýno nesnáším). Takhle tam budeš mít další integráč navíc.
Prostě to uděláš pořádně ! Tj. jedno čidlo = jeden vstup na Arduýnu ! Žádný ORy nebo podobný hovadiny.

Není umění programovat, ale i u toho přemýšlet

No když vidím, co tu předvádíš, zjevně ti nejde ani jedno z toho.

Není umění programovat, ale i u toho přemýšlet

Mno, nemilý diletante, ono to jde i jinak, ale to nejste schopen pochopit. Jo, těch IO si kupte více, odpalují se snadno a rychle, a vzhledem k vašemu diletantství lze předpokládat nechápaní ESD + ošetření vstupů/výstupů a tím velkou spotřebu.

Zato ty umíš poradít dokonale.

Já vím, Brusel a politická korektnost přeci zabraňuje diletantovi napsat že je diletant. Bude spousta odpálených obvodů a nejen kvůli tomu, že něco možná bude vést z vnějších budov.
Kdyby chtěl řešení, tak se bude aspoň namáhat s popisem problému. Jestli chce použít z nějakého důvodu Arduino, pak jej stačí jako "ústředna" a zpracovat signál z čidel pomocí PICAXE a výsledek poslat sériovou linkou a třeba i bezdrátově.
Ale klidně lze OR hradlo udělat z diod, odporů a transistoru.

Mě toto na lidech vždycky fascinovalo, zkrátka proč to neudělat pořádně hned na poprvé, než se s tím zabývat několik další nedělí a zničit hrst součástek. Navíc, když mu tady radíme, jak to udělat tak, aby to bylo správně, fungovalo to a bylo to jednoduché ...

Ovšem nejvíce co mě znepokojuje je, že člověk, který programuje nebo se učí programovat neví, co jsou logické hradla. Nedivil bych se, kdyby nevěděl co je Ohmův zákon.

Ještě to tu trochu podepřu, když už jsme u toho, možná je to trochu OT, možná ne, každý si to zařaďte jak chcete.

Na velké vzdálenosti se mi nejvíce osvědčila komunikace protokolem RS-485 (tady je to hezky nakreslené). Využívá se vlastně "dvou drátů", na kterých přijímač hlídá logické úrovně, které vysílač různě kóduje.
Snad jsem to popsal srozumitelně, kdo bude chtít, něco si o tom zjistěte, dá se přes to tahat signály až na několik desítek metrů.