Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada odporu R4 - zdroj pračky Daewoo

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o radu ohledně volby rezistoru. Kolegovi z práce přestala jít pračka Daewoo DWD M1031. Jako příčinu jsem našel vypálený odpor R4 v oblasti zdroje, nespíše s hodnotou 10 Ohm (tolerance 5%). Doma jsem v železných zásobách našel odpor 20 Ohm (tol. 5%). Můžu ho tímto nahradit?

Na obrázku je v červeném rámečku vypálený odpor, ve žlutém rámečku je výkonový obvod impulzního zdroje, který lidem se stejnou závadou také často odchází. Mám i ten pro jistotu vyměnit?

Předem děkuji.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4312-zdroj-j pg]

Tak oprava úspěšně provedena, jen to jede, ale neseje to! :-D
V momentě, kdy má pračka začít topit, se vypne a po chvíli naskočí na začátek programu před startem. U programu bez ohřevu to neudělá. Takže znova rozborka a kontrola topného tělesa nebo relé, co ho spouští. :-/