Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový Superb III

Dobrý den, vezmu to rychle. Koupili jsme si v pátek noého Superba 3 od autorizovaného prodejce s automatickou převodovkou (nikdy předtím jsme automatickou převodovku neměli) a hned první den se mi zdálo že v autě smrdí spojka. Druhou jízdu jel s autem děda a také říkal že smrdí něco. Nevíte čím by to mohlo být? auto je zbrusu nové, ještě není ani registrované.

Určitě smrděla spojka? Máma má manual, před rokem nový a taky sem cejtil se něco pálit, ale spíš jako elektronika. Ale nebylo to cejtit v interieru, až když se vyšlo ven. Podle mě to byla klimatizace, nebo něco s tím spojený. Aneb klimatizace nastavená na 30C a neustále otevřený okýnko kvůli hulení.:) Každopádně se to už neděje.
Jestli fakt smrdí spojka, neřešil bych a hodil jim to tam.

Skodovka mala iste problemy s automatmi, kde casom odisiel kompresor ci co, ale to sa prejavovalo roznymi zvukmi a pazvukmi az to viedlo k zlyhaniu prevodovky a trvalo to par tyzdnov/mesiacov.
V kazdom pripade auto nestalo 5 korun, takze ist k predajcovi a poriadne sa rozculit...v novom aute nema co smrdiet, ani vyfuk nie.

Asi ano, nejsem odborník na káry.
Pro tazatele - Nepamatuju si ale, ze by "můj" nový diesel Superb III Combi 140kW DSG automat (resp. dvojspojka) někdy smrděl zvenku či zevnitr. Mam ho někdy od února t.r. Kdyz, tak možná zvenku trochu brzdy, ale to fakt jen výjimečně, kdyz "jsem extrémně spěchal" klikatejma okrskama.
Co me ale u nového Supa sejřilo v létě, bylo, ze az moc často hlásil "nutný chod motoru" a ventilátor pak chladil jeste hezkých par minut po dojezdu (a to posledních par km bylo vždy pianko a ani před tím nedostal extrémně naloženo; na prdel jeste nedostal vlastně ani jednou, k 30k km se teprve blizim a je tam původní olej). To nepotěší, kdyz člověk ma uz sedět nekde jinde a zevluje v autě, nez muže motor vypnout. Ze by se tak často vypaloval filtr pevných částic, mi nepřijde, otáčky se neválí furt na zemi, jezdím poměrně svižně, 50:50 město:dálnice) ... To předchozí Sup dvojka (125 kW) nedělala, holt se na všem asi šetří čím dal tím víc, i na bloku motoru či turbu (?) ...

Ja jsem i chtěl po 15 k km, uz kvuli šílené spotřebě Supa III oproti technicaku, ale LeasePlan to nepovoluje :-/ ... u svého vlastního auta bych to určitě udělal, stejne tak, jako bych pak po 60 k km nechal vymenit olej v DSG prevodovce (toho se toto auto rovněž ze stejného důvodu asi nedočká) ... na druhou stranu odjel jsem uz určitě dobrých 10 skodovek (měníme po 130-160 k km, operativní leasing, ted uz najezdim sotva 30 k km ročně) a s motorem nebo převodovkou problem nikdy nebyl, to je fakt. Problémy byly jen s lambda sondou u benzíňáků a pak s vymýšlející si elektronikou u dieselů i benzínů, vždy stačil jen reset řídící jednotky)

Stejne ale furt s nostalgií vzpomínám na předchozího Supa II, kterého jsem zajel v podstatě jen na dálnici Praha-Blava během necelého pulroku na 30 tisíc km a jezdil za méně, nez udával technicak (šlo za 4.3 l/100 km, 5.2 při 130 km/h a 5.8 při 180 km/h, což měla byt dle technicaku kombi spotřeba).
Tahle nová sragora ma mít kombi spotřebu nedosazitelnych 4.6 l/100 km, ja jezdím za 6.2 l/100 km, pravda město dela hodně. Při 90 km/h jsem na nějakých 5.8 l/100 km. Snad si to sedne/klesne s výměnou oleje a filtru po 30 k km...
Přijde mi, ze ta auta jsou za poslední roky čím dal horší :-/