Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se měří délka a rozvor auta?

Na první pohled možná hloupá otázka ale mate mě (nejen) tenhle nákres.
[4301-skoda-rapid-rozmery-jpg]
Když si porovnáte délky v pixelech s udávanými hodnotami, tak to absolutně nevychází.
Rozvor = 362 px
Délka = 590 px

2602 mm / 362 px = cca 7,188 mm/px
4483 mm / 590 px = cca 7,598 mm/px

Pokud budeme brát, že délka je správně, tak rozvor je cca o 20 px (cca 130 mm) větší než by měl být.

Může mě někdo vyvést z omylu?

Tak jsem pro zajímavost ten obrázek vložil do CADu, délku jsem upravil na skutečnou velikost a změřil jsem rozvor. A ta kóta skutečně nesedí. Myslel jsem si, že tyhle obrázky pocházejí jako vizualizace z nějakého CADu a rozměry by měly sedět. Tak to asi z CADu nevychází a když to kreslí malíř, tak ty rozměry na obrázku trochu ujedou.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4306-rapid-j  pg]