Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led pasky do kuch.linku

Zdravím Vás všechny.
Slíbil jsem manželce pod kuch. linku led pasek.
Poradíte?
Je toho na ebay spousta.
Když je to do kuchyně pod linku, je třeba vodotěsné?
Je lepší studena bila nebo tepla bila?

Jak je to s napájením?
Když mam za kuchyňskou zdí trafo 24 voltové střidavých s vinutím.
Bude stačit toto?

No pásky jsem ještě niky nemněl, tak vůbec nevím co od toho mužů očekávat.
Ale vždy preferují, raději víc jak min.
A pokud mužů použít to mé trato, tak bych koupil nějaký diodový můstek a šel do tohoto.
A mužu si svit upravít jak potřebují.

http://www.ebay.com/itm/LM2596s-DC-DC-buck-adjusta ble-step-down-Power-Supply-Converter-module-/23213 8207254?hash=item360c83f016:g:lqkAAOSwMVdYDyoN

ty vodotěsné za chvíli vyhodíte, pokud je neopatříte chlazením, ony se totiž přehřívají. Doporučil bych tuzemsko, třeba stránky Planeo.cz, normální pásky do lišt a na ti krzytky, čiré nrbo mat podle chuti, výkon alespoň 9W/m studené

Inu, ne že bych chtěl moc rýpat, ale ten vybraný měnič je zvyšující, takže pokud jím chcete napájet ten 12V pásek, na vstupu musí být max 10V. S tím vaším zdrojem 24V AC budete mít po usměrnění špičkové napětí cca 34V. To asi moc fungovat nebude... Chtělo to spíš snižující měnič...

ale je tam trimr. Ten by mněl sloužit k nastavení rozsahu, ne?

Ne na nastavení rozsahu ale na nastavení výstupního napětí, které je u zvyšujícího měniče vždy vyšší než vstupní!

A netačí dat k tomu trafu diodovy mustek a pak to napětí stazit na těch 12V zenerovkou?

Když ti nebude vadit, že na Zenerovce budeš muset spálit víc výkonu než na těch ledkách?

Kdybys při svých "znalostech" a zkušenostech s eletrotechnikou nevymýšlel kraviny a raději koupil normální zdroj pro ty LEDky podle požadovaného výkonu, udělal bys asi lépe. Takže zapomeň na to svoje trafo a spočítej si z délky tvého pásku výkon a tady zdroje-konstantniho-napeti nebo tady http://www.t-led.cz/napajeci-zdroje-pro-led-12v-za suvkove#category=napajeci-zdroje-pro-led-12v-zasuv kove nebo kdekoliv jinde, si vyber...

Dobrý den.
Loňské vánoce jsem také zakoupil Led u známého. Předtím jsem toto osvětlení nikdy nestudoval, ač mám el. vzdělání. Zaplatil jsem kilo za 3 M pásku se zdrojem, lišty nebyly skladem. Doma jsem při zkoušení zjistil, že jsem koupil šunt. Jako dárek to ale bylo přijato a po vánocích jsem zboží vrátil a hodiny studoval. Výsledek- z jednoho e-shopu veškerý materiál sice za 2 kila ale naprostá spokojenost- 4 M Al profilu s difuzorem, 3 M skutečně kvalitní pásky, spínaný zdroj, dálkový ovladač a bižuterie. Běžně jedeme na cca polovinu výkonu. doplním - pásky denní bílá.
Zájemcům neznalým problematiky mohu zaslat kopii faktury (určeno rýpalům že dělám reklamu.

Zdravim,ja jsem koupil z ebaye 5m nalepovaci led pasek-bile studene svetlo.K tomu 12v trafo s max proudem 2A.A bezi mi to uz 3 roky bez problemu a nemuzu si to vynachvalit.Vyhodou je,kdyby odesla nejaka ledka,tak se to da vystrihnout a popr. dodat.Jenom ten pasek mam dany v listicce bez nalepeni.