Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felicie nedobijí

přestala mi dobíjet Felicie, při nižších otáčkách mi prosvěcovala kontrolka a při vyšších zhasla. Po několika km auto zdechne, (baterie vybitá), tak že nedobijí a na přístrojové desce svítila kontrolka panáček s nějakým balonkem před sebou, hádal bych airbag. Nikdy mi ta kontrolka nesvítila ani jsem nevěděl, že tam nějaká taková je.Vyměnil jsem z vrakoviště jiný alternátor, kontrolka dobíjení zhasla okamžitě, myslel jsem si, že je po závadě, ale po cestě domů musel jsem vypnout světla aby dojel cca. 12 km, kontrolka dob. nesvítila, tak že ukazovala, že dobijí, ale nedobíjelo a zase svítila ta hloupá kontrolka s panáčkem. Nevím si rady prosím poraďte, Děkuji

Změřit napětí na baterii při nastartovaném motoru, napětí by se mělo pohybovat okolo 14V (13,6 a podobně né více jak 14V). Pokud je napětí 12V a méně tak je KO alternátor, u feldy a favoritu je možno vyměnit regulátor na alternátoru. Ten často odchází a z 90% pravděpodobnosti je to on. Pokud by alternátor přebíjel tak by se to projevilo praskajícíma žárovkama a vyvřením baterie (kyselinový štiplavý zápach). Bez změření baterie težko posoudit. Další možnosti jsou například zaoxidované kontakty, kostra a podobně.