Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno otevření zaseklého zámku

Dobrý den
Dneska se nám doma stalo, že u jedněch dvěří se asi nějak rozsypal zámek. Je to u dvěří které na noc zamykáme a po zamknutí v tom prý nějak cvaklo a od té doby nejdou odemknout. ke dveřim se dostanu z obou stran a chtěl bych se vás zeptat na nejlepší cestu jak dvěře otevří. Zamečník se mi volat nechce.
Zatim mě napadalo nějak ten zámek odvrtat podle jinýho zámkum kterej na 100% doma někde najdu nebo nejak vypačit nebo odřezat panty.
jinak dvěře jsou klasické bytové asi nějaká dřevotříska nebo dřevo a zárubeň je kovová.
a co se toho odřezání týče bylo by lepší to odřezat ze dveří nebo ze zárubně?

Co je to za zámek? FABka? Jestli kousek z jedné strany kouká, velmi snadno se zlomí hasákem. Dózičák? Velmi obtížné ho násilím odemknout, i zloději do toho moc nejdou. Odvrtat to nejde, vyhmatat taky ne. Jedině zavolat zámečníka nebo zničit dveře či zárubeň. Klasický zámek? Použít šperhák a zkusit odsunout závoru.