Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škrábání zamrzlého skla u auta

Ahoj, stává se vám někdy, že nejde seškrábat námraza na předním skle auta plastovou škrabkou? Máme auto čerstvě, tak škrábu poprvé, ale třeba včera ráno to vůbec nešlo dolů, dokud jsem nepoužil iron na okna a pak stíral hadrem... Tak nevím, jestli je špatná škrabka a všichni lidi okolo jí mají lepší... Díky

ne, ráno. ;-)

Teď jsem byl 2 dny pryč a mrzlo, takže auto bylo zmrzlé jak psí hovínko, skla byla zcela neprůhledná s vrstvou ledu. Přišel jsem, nastartoval jsem, pustil jsem topení a elektrický ohřev skel, sedaček (a zrcátek) a za 3 minuty jsem jen spustil stěrače a vyjel. :-) Po 2 kilometrech jsem měl už v autě 15 stupňů (topí i klimuje jak pravá amerika :-))

Já ne, výhřevy sedaček nemám, je to zbytečné, když auto od nového za 6 let stálo venku tři noci za tepla, jednu v zimě.
Za předpokladu, že venku neprší, nesněží, nedávno nesolili, není příliš horko a je sucho, sednu do auta, které stojí v garáži. Ta je v zimě vytápěná na 18 stupňů, vyrazím z ní ven a než se stihne auto ochlazovat, už topí. :-)

Zdravím, možností je několik. Mně osobně se osvědčila buďto kvalitní kovová škrabka (s plastovou je to při velkých mrazech dost náročné) anebo přípravky na rozmrazení skla jako je tento http://www.carsshop.cz/sonax-rozmrazovac-skla-rozp rasovac-500-ml-718306.html. Dobré je třeba na Heurece najít recenze na jednotlivé přípravky, některé ten led "žerou" jak vzteklé, jiné přípravky jsou málo účinné.

mne se osvědčila klasická murska s mosaznym břitem, plastovka je k ničemu, když si chci pomoc tak v rozprašovači mam neředěnou zimní kap. do ostřikovačů do -40. Když je nouze nejvyšší a spěch, tak kropáč s vlažnou vodou a dvakrát dokola obejdu celé auto, ale u baráku na trávě je to trochu jiné, než třeba na sídlišti, tam bych vodu fakt raději v mrazu nerozléval

Osobne som videl maníka obliať okno 100°C vodou priamo z varnej kanvice. Pecka zaznela slušná. Ale tiež ma prekvapilo, ak predne okno strelilo po nasypaní kuchynskej soli na jemnú námrazu. Zrejme nastalo po styku so soľou nejaké elektro-chemické pnutie v skle.

15 minut před odjezdem strčím na zadní sedačku topítko s větrákem. Aby mi nespadlo, přišrouboval jsem ho na větší desku, ta mi zaručí i odstup od sedadel. Pak mi stačí jen setřít okna a většinou ani to nemusím, všechno sleze.