Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno doporučte pracovní čelovku (čelová svítilna)

ahoj poradno,
chci si zakoupit čelovku a potřeboval bych poradit od lidí s osobní zkušeností.

požadavky:
-čelovka se musí udržet na pracovní helmě
-potřebuji manuální zoom: žádný automaty (jsem se dočetl, že to existuje), prostě zakroutit krkem svítilny
- svit jemný: klečím v šeru u zdi a luštím geodetovo šílenství, tužkou nakreslená výšková čára v čáře tlusté jako prase od fixky (černá je dobrá, tam vidím hovno i ve dne). chci vidět bod. to si zkuste někdy udělat výpočet v šeru- chuťovka.
- svit prostorový: osvítit prostor cca. 10 čtverců. potřebuji vidět povrch a potřebuji vidět nebezpečné věci.
- svit bodový: využiju to jako ukazovátko. k tomu potřebuju vzdálenost tak zhruba 100m.
- nabíjecí, ideálně baterky vzadu.
- cena do zhruba litru.
edit// pokud možno odolné tělo a ovládání, mód jemný a prostorový míním využít velmi rychle a často. a dešti odolný.

poměr výkon/ spotřeba- já vím:-| 3 hodiny pekla aby to vydrželo.

mým kandidátem je zatím https://www.tipa.eu/cz/tipa-celovka-led-3w-cree-xm -l-t6-2x18650-baterie-a-nabijecka/d-138618/

používáte nějakou takovou?
dík předem za tip.

Prizivim sa na povodnom dotaze. Chcel by som silnejsiu celovku, idealne nie moc drahu, ale podstatna je pre mna vydrz.
Kamos mi povedal, ze skusal asi 5 cinskych celoviek a vsetko zle. Zle sa nosili na hlave, ale cim ma nastrasil najviac bola len par hodinova vydrz na baterie.
Takze moja otazka znie kupit nieco znackove (odporucal mi napriklad Petzl Tikka) alebo ist aj do CIny s tym, ze kupit bateriu a nabijacku zvlast a nie cez Ebay, ci Ali?
Varovanie pred bateriami z Ebay zaznelo uz aj tu.
Btw ako je to so svietivosotu cinskych lampiciek? Tikka ma pisanych uveritelnych 100lm, Cinanci sa s tym neseru a davaju od 6-10k bezne. Su tie cisla aspon trosku blizke pravde?
Moja predsatva je cena do 20-25, vydrz min 20h, dobra svietivost, funkcie navyse potesia. A samozrejme outdoor prevedenie, chcem do hlavne do lesa.

Čím nižší svítivost, tím logicky delší výdrž...
Samozřejmě strašně moc záleží jaké akumulátory použijete a na ebay je opravdu těžké najít nějakou kvalitní.

Pak hodně záleží k jakému účelu ji chcete používat. Na běhání nepotřebujete tak vysoký výkon jako na přesnou práci, atd...

to znám. jsme jely na chalupu kdys vlakem s přítulkou s kolama. cesta lesem cca. 1.5km. jedu v čele, řvu, že ty buřtíky mžouraj (baterky na kolech). tma. starý to vydrželo dalších 100 metrů. takže potmě kilák- jsem myslel, že se zblázním. já nic nevidím- konejšivá odpověď- já taky ne.:-D

co to vyrovnat náhradníma bateriema? od kamaráda mám nakázáno koupit od gme.cz. že to je kvalitka. ty určo používáš akuny v práci. jedna baterka se nabíjí, jedna pracuje. standardka. možná by to power banka utahla.

závěr je, že po cca. měsíci práce je MÁ čelovka všeobecně oblíbená. :-D

neduhy:
čelenka- konce. jsou lepené. nevydrží větší tlak. dá se to pojistit, bez nervů, sešitím nití.(nahovno to vymysleli)
světlo je na kužel přede mnou buď oslňující(100%), nebo nedostatečné(50%)- při mé práci. vyřešil jsem to vyndáním jedné baterie, svítí zhruba 75%. jinak vidím nebezpečné předměty velice dobře. na běžné použití ideální.
tělo objektivu se dá rozšroubovat, myslíte, že kdybych tam dal nějakou tónovací fólii, že by se to neroztavilo? má to řešený chlazení, teplo tam vzniká. ideální barva je ne led]:) potřebuji kontrast,slunce, žlutou.