Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno doporučte pracovní čelovku (čelová svítilna)

ahoj poradno,
chci si zakoupit čelovku a potřeboval bych poradit od lidí s osobní zkušeností.

požadavky:
-čelovka se musí udržet na pracovní helmě
-potřebuji manuální zoom: žádný automaty (jsem se dočetl, že to existuje), prostě zakroutit krkem svítilny
- svit jemný: klečím v šeru u zdi a luštím geodetovo šílenství, tužkou nakreslená výšková čára v čáře tlusté jako prase od fixky (černá je dobrá, tam vidím hovno i ve dne). chci vidět bod. to si zkuste někdy udělat výpočet v šeru- chuťovka.
- svit prostorový: osvítit prostor cca. 10 čtverců. potřebuji vidět povrch a potřebuji vidět nebezpečné věci.
- svit bodový: využiju to jako ukazovátko. k tomu potřebuju vzdálenost tak zhruba 100m.
- nabíjecí, ideálně baterky vzadu.
- cena do zhruba litru.
edit// pokud možno odolné tělo a ovládání, mód jemný a prostorový míním využít velmi rychle a často. a dešti odolný.

poměr výkon/ spotřeba- já vím:-| 3 hodiny pekla aby to vydrželo.

mým kandidátem je zatím https://www.tipa.eu/cz/tipa-celovka-led-3w-cree-xm -l-t6-2x18650-baterie-a-nabijecka/d-138618/

používáte nějakou takovou?
dík předem za tip.

Takže moje poznatky po dnešním vyzkoušení:

- nemá zoom, ale jen fixní nastavení optiky.
uprostřed je silný bod a okolo kruh s menší intenzitou

- zapínání je zezadu reflektoru, takže když se nasadí na hlavu tak je hůř dosažitelné

- má tři funkční režimy (silný, slabší, blikání)

- zadní pouzdro na baterie má na můj vkus divně řešený kryt. Nejsou to pevné dvířka, ale gumová manžeta (na druhou stranu to alespoň na hlavě netlačí)
- není k ní napájecí zdroj, takže pro nabíjení se musí aku vyndat nebo si pořídit vhodný zdroj.

+ svítí silně, stejně jako moje stará svítilna s T6
+ na hlavě netlačí a drží dobře
+ hlavice reflektoru se samovolně nesklápí ani při prudší manipulaci
+ za 130,- super a veškeré nahoře vypsané "vady" se tímto kompenzují :)

watch

Nemal som v ruke ani tú tvoju 5 dolárovú, ani túto. Ale porovnávať len podľa dĺžky kábla či lumenov na papieri je hlúpe.

Inak, ja by som na prácu volil niečo s menším výkonom, tak aby som mal osvetlený pracovný priestor. A do diaľky radšej ručnú baterku s požadovaným dosvitom.

Takovýchto podobných čelovek mám asi pět. (Pro celou rodinu.)
Používám je velmi často na práci večer v garáži, na půdě, na zahradě, na baráku.
Na ebay.com je toho mraky v ceně 200-300 Kč. Ale pozor, kvalita a vlastnosti jsou různé. Bohužel to poznáš až po zakoupení. Ale zatím jsem s žádnou nebyl úplně nespokojen.
Články 18650 nikdy nekupovat na ebay.com! Mám hromadu článků z rozbitých notebooků (pracuji v IT). Jen jsem si musel zakoupit chytrou nabíječku, která umí měřit kapacitu článků, abych provedl selekci. Články z NTB ovšem nemají ochranný obvod, takže riskuji, že mi na hlavě expodují.

Já vím, asi jsem ti neporadil, ale ono to ani moc nejde. Nejlepší by bylo si to vyzkoušet v ruce. Ale kdo to má na krámě? Třeba zrovna v tom ovládání zoomu jsou velké rozdíly. Některé typy mají "cvakací otáčítko", u některých se musí vysunout "objektiv". Někdy to jde lehce, jindy dost ztuha.

díky za reakci. je to má první čelovka. dnes přišla má avizovaná, když jste se nerozhodli. já blbec si jí měl koupit dávno. přítulka, než odešla do práce měla za úkol jen na wc rožnout a zhasnout. fungujou obě dvě. úhel je cvakací, zoom vystrkovací. gratuluji si k baterkám umístěných vzadu- převažovalo by. zapínání i ovládání spustí i lachtan. osvit splňuje požadavek. ja s tím snad půjdu spát.

Prizivim sa na povodnom dotaze. Chcel by som silnejsiu celovku, idealne nie moc drahu, ale podstatna je pre mna vydrz.
Kamos mi povedal, ze skusal asi 5 cinskych celoviek a vsetko zle. Zle sa nosili na hlave, ale cim ma nastrasil najviac bola len par hodinova vydrz na baterie.
Takze moja otazka znie kupit nieco znackove (odporucal mi napriklad Petzl Tikka) alebo ist aj do CIny s tym, ze kupit bateriu a nabijacku zvlast a nie cez Ebay, ci Ali?
Varovanie pred bateriami z Ebay zaznelo uz aj tu.
Btw ako je to so svietivosotu cinskych lampiciek? Tikka ma pisanych uveritelnych 100lm, Cinanci sa s tym neseru a davaju od 6-10k bezne. Su tie cisla aspon trosku blizke pravde?
Moja predsatva je cena do 20-25, vydrz min 20h, dobra svietivost, funkcie navyse potesia. A samozrejme outdoor prevedenie, chcem do hlavne do lesa.

Čím nižší svítivost, tím logicky delší výdrž...
Samozřejmě strašně moc záleží jaké akumulátory použijete a na ebay je opravdu těžké najít nějakou kvalitní.

Pak hodně záleží k jakému účelu ji chcete používat. Na běhání nepotřebujete tak vysoký výkon jako na přesnou práci, atd...

to znám. jsme jely na chalupu kdys vlakem s přítulkou s kolama. cesta lesem cca. 1.5km. jedu v čele, řvu, že ty buřtíky mžouraj (baterky na kolech). tma. starý to vydrželo dalších 100 metrů. takže potmě kilák- jsem myslel, že se zblázním. já nic nevidím- konejšivá odpověď- já taky ne.:-D

co to vyrovnat náhradníma bateriema? od kamaráda mám nakázáno koupit od gme.cz. že to je kvalitka. ty určo používáš akuny v práci. jedna baterka se nabíjí, jedna pracuje. standardka. možná by to power banka utahla.

závěr je, že po cca. měsíci práce je MÁ čelovka všeobecně oblíbená. :-D

neduhy:
čelenka- konce. jsou lepené. nevydrží větší tlak. dá se to pojistit, bez nervů, sešitím nití.(nahovno to vymysleli)
světlo je na kužel přede mnou buď oslňující(100%), nebo nedostatečné(50%)- při mé práci. vyřešil jsem to vyndáním jedné baterie, svítí zhruba 75%. jinak vidím nebezpečné předměty velice dobře. na běžné použití ideální.
tělo objektivu se dá rozšroubovat, myslíte, že kdybych tam dal nějakou tónovací fólii, že by se to neroztavilo? má to řešený chlazení, teplo tam vzniká. ideální barva je ne led]:) potřebuji kontrast,slunce, žlutou.