Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sada na cisteni dalkovych ovladacu

Zdravim,
nevim, jestli to nepatri spise do PC poradny ... jde o to, ze jeden nedohledatelny znamy z prace cistil jednu dobu dalkove ovladace (k TV, konzolim apod.) jakousi sadou na cisteni. Kazdou chvili do prace dotahl nejaky ovladac a cistil to tim. Vim, ze mel nejakou vodicku, kterou aplikoval na ten tistak a pry to melo nejak obnovit ty spoje. Tehdy mi rekl, ze to koupim v kazdem obchode. Jelikoz mi ted ovladac k TV uz dvakrat ochotne nereaguje, tak jsem se ptal v GM a podobnych ale kazdy akorat kouka a nic o tom nevi.

Diky

Možná si někdo poklepe na čelo, ale taky jsem laboroval. V mém případě se poroučela vodivá guma na spodu tlačítek. Šmikl jsem nefunkční a nahradil je nepotřebnou
(přiměřeně seříznout). Sekundové lepidlo a ... Rychle, levně, kvalitně. Ovladač už hodinu vykazuje 100% funkčnost ke spokojenosti celé rodiny. Co se čištění desky týče, odmastit klidně lehce lihem.

Kdysi jsem viděl výsledek podobného pokusu. Sedřená vodivá guma byla nahrazena nalepenými kousíčky staniolu. Co vím, dokonale to fungovalo mnoho a mnoho měsíců.
Na čistění ovladačů, mobilů a pod. používám také isopropyl, lékařský líh, nebo sadu na čištění ink. tiskárny. To je také nějaký derivát lihu.