Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké zimní pneu...rozměr 185/65 R15 88H

Ahoj, jaké by jste mi doporučili zimní pmeumatiky v rozměru 185/65 R15 88H ? Jedná se o Citroen xsara picasso 1,6i. Přemýšlím o Nokian. Co myslíte vy? Podle toho co jsem četl, tak i když je nějaká pneumatika dobrá v nějakém rozměru, tak v jiném rozměru tak dobrá není. Při zimním období najedu cca 10 000 km, město, hodně dálnice, cca 3-5x na Šumavu. Moc díky J.

Mne Nokiany přijdou dobrý v záběru, ale relativně rychle se sjíždí, jedna sezona a je po nich (hlavně na dálnicích mizely před očima). Continentalky nemam rád, tam cena/výkon vůbec neodpovídá, přijde mi, že kloužou, ale hodně se na nich najede, Barumky jsou v tomhle kvalitnější i levnější (cca za půlku). Ale kvalitou taky nic moc, ale za tu cenu, když se jezdí rozumně a ne někde, kde si člověk ráno musí projet cestu, tak jsou na pohodu. Na služebákách jsme měli Michelinky, jsou supr, krásně zabírají i na ujetém a dost i vydrží. Dunlopky mi drželi krásně celou zimu, přes léto jsem je dojel, ještě tak měsíc dva vydrží a jdu pro další.

Já bych za sebe řekl takto, na lehká auta do města Barumky, na těžší vozy se smíšeným provozem Dunlop, Michelin, Nokian. Pro těžké vozy do horších oblastí Michelin nebo Nokian.

Ahoj,

já ososbně hodně koukám na recenze. Dobré zkušenosti (akorát v rozměrech 195/65/15) mám s Continental. Myslím, že Michelin budou taky dobré. Ovšem záleží, kolik do toho chceš investovat.

Na Tvůj styl jízdy (hodně dálnice město) nemusíš mít nějaké extra super zimní pneu, stačí standard. Šumavu to jednou za čas zvládne :-)

Také mám dobré zkušenosti s Continental (195/60/15). Konkrétně TS850 , mám je třetím rokem, jezdím často, i ve sněhu. Nemůžu si na nic stěžovat.
Já obecně raději pořídím kvalitní pneu, dle výsledku testů. On ten rozdíl v brzdné dráze oproti slabším pneu může být někdy rozhodující.