Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ardo AE 800X - vyhodila pojistky a smrdí spáleninou

Dobrý den,
prosím o radu či tip, co se stalo. Na začátku praní cca po půl hodině mi vyhodila pojistky a jistič. Samozřejmě plná už teplé vody a prádla :( . Po nahození pojistek pračka svítí všemi kontrolkami, které lehce problikávají - raději jsem ji vypla. Prosím o radu - může jít o čerpadlo? To bych snad zvládla vyměnit :) Děkuji moc za nějakou diagnózu.

Jedná se zjevně a zkrat na tvrdo a častou příčinou bývá přepálená a zkratováná topná spirála proti kostře pračky. Je nutné zavolat servisního tech. aby to upřesnil. V případě vadné topné spirály s ohledem na stav a stáří pračky se výměna vyplatí. V případě poškození řídící desky doporučuji vzhledem k cenám nových desek neopravovat a koupit novou pračku.

V případě poškození řídící desky doporučuji vzhledem k cenám nových desek neopravovat

Na obdobnou ARDO jsem sehnal desku i s poštovným za cca 1800,- Kč, výměna cca 15 minut práce (odšroubovat horní dekl, vycvaknout pět konektorů, nacvaknout na novou desku a zadeklovat) - imho se vyplatí i výměna desky…
c-3596

Doporučuji vyhodit a koupit novou. Uznávám že dnešní spotřebiče jsou méně trvanlivé nicméně oprava Arda se Vám vymstí. Opravíte jedno a vysepe se druhé. Pokud to má více jak 10 let tak neřešit servis.