Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SCART

Zdravím.

SCART
8 >> 8 (spínací napětí 12V - způsobí přepnutí cílového zařízení pro příjem video signálu)

Co to je?
Jak to funguje?

Potřebují spinat rele, třeba takove to s činy pro arduino.
Prodavají na 5V i 12V.
Zapnu TV na dalkači - rele se sepne.
Vypnu TV na dalkači - rele se rosepne.

Pin 8 je vstup, nikoli výstup. Přivedením napětí na tento pin se TV přepne na AV vstup. Postupně se na tento pin ještě nabalily další funkce.

Note 1: Pin 8 provides function switching. Applying 9.5-12V to the pin will cause a compatible TV or VCR to switch to the AV (SCART) input. It may also switch on the equipment from standby. Applying 0V or leaving unconnected will switch back to TV. Some TV's also use this pin to select the aspect ratio. Applying 5-8V to pin 8 will switch to 16:9 mode. This may be used by DVD players to set TV to correct ratio. Connect ground to pin 14 or pin 18.