Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké pletivo pod hnoják

Zdravím
Chtěl bych se zde poradit, jaké dát pletivo pod hnoják, aby se mi do něho nedostali krtci či hraboši(za žížalama).
Jde mi o co největší životnost. Bude lepší poplastované, plastové, nebo pozinkované po upletení?

děkuji

Ještě mě napadlo tam dát pozinkované pletivo, které bych natřel barvou(nějakým industrolem).

Pro jasnější představu. Na hlínu bych položil pletivo. Na to sdělané hnojiště(ohrádka metr vysoká). Krtci či hraboši se mi dovnitř nedostanou a nebudou vyžírat žížaly z hnojiště

Zřejmě jste rozhodnut tento váš záměr s vidinou že se vám tam havěť nedostane realizovat.Pokud dovolíte sdělit můj názor na to hnojiště. Mám za to že vaše snažení bude zbytečné.Nejen že tomu nezabráníte ale v podstatě tím nic neřešíte.Žížal tam budete mít hafo pokud nebude kompost vyzrálý i bez pletiva.A pokud se vám tam zavrtá hryzec,tak ten žížaly nekonzumuje zrovna tak hraboš.Snad jenom aby ve vašem kompostu nebo hnojišti přezimovali.Krtek asi těžko.Ten už má zásoby v podstatě nasbírané a v současné době vrtá intenzivně chodby a dělá krtiny na zahradách a loukách.

NO, určitě si nechám poradit. Nemám to ještě koupené. Nicméně dostat by se mi tam dovnitř neměl, poněvadž odspod to je tak 40cm nad zemí dookola plně opláštěno. A přes to pletivo by se dostat neměli.
V původní otázce jsem to nerozváděl dopodrobna. Ale v létě mi začala z toho hnoje růst dýně(nesadil jsem ji tam). Tak jsem ji tam nechal. Rostla krásně, plod velký jak kopačák, a pak se najednou kolem hnoje udělaly krtince a rostlina do druhého dne začala usychat. Přisuzuji to tomu krtkovi. Proto mne napadlo, že jak budu hnojak přemísťovat(nyní na podzim), že ho podložím právě tím pletivem.
Rostlina uschla pouze v místě, které šlo z hnoje na bočnice a dolů až na zem. Na zemi byla pod prvním listem přirostlá k zemi pomocným kořínkem. A od tohoto místa roslina žila dál(nezeschla).

Mám stejný názor, jako kolega dabac. Navíc hraboš a hryzec se protáhnou neuvěřitelně malinkatou škvírou. Pokud pletivo nebude mít oka 1x1 mm a ještě k tomu absolutně neroztahující se, je námaha zbytečná a hraboš se tam narve. Nežere však žoužaly, ale rostlinné zbytky.

Hraboš a hryzec si to obejde a přeleze horem,když se tam bude chtít dostat.Pár tunelů v kompostu neškodí,spíš naopak ho provzdušní a tím pomáhá lepšímu rozkladu zbytků.Krtek je problém,ale kvůli jednomu krtkovi bych do toho moc neinvestoval.Kdyžtak pro klid tam dejte nějaké starší použité pletivo,ono pár let vydrží.A jestli vydrží plastové nebo natřené pozinkované o rok dýl nebo míň,to asi moc nikdo neodhadne.Záleží,jestli bude dole relativní sucho nebo tam poteče nějaká močůvka vyplavená z hnijící trávy apod.Já na dno kompostu dávám trochu suchého listí.

Mě ty dýně přehryže vždy hryzec.Sice mě to štve ale to je tak asi vše co se dá dělat.Koupil jsem si před dvěma roky takový střelecký přístroj a skutečně jsem jich asi během měsíce 5 ks dostal.Ale ono i když je člověk likviduje tak na jejich místo se nakvartýruje další.Letos jsem se na ně vykašlal no zase mi překousali keř cuket ale co se dá dělat.Holt taky chtějí z něčeho žít.Jsem přesvěděen že krtek vám nic neohryzal.Ten skutečně jenom podryje a je to masožravec.jeho potravou jsou žížaly,ponravy ale na zelený on opravdu nejde.