Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem revize kotlů do konce roku

Prosím o radu. Protože do konce roku musí být revize kotlů na tuká paliva. Potřeboval bych poradit.
Mám na domě tepelné čerpadlo. Ale mám i kotel na tuhá paliva. Jde ale o to že topím pilinamy přímo z pily. Které jsou z čerstvého dřeva. Mám kotel který kdysi vymyslel KLEMZA. Piliny v tom hoří krásně a nemouří, ale samozřejmně nespnlí normi emise. Na veletrzích mi nidko nedokázal nabýdnout kotel který dokaže takto pilinyx spalovat.
Není nejaká možnost jak to řešit. Třeba jestli nejde namontovat nejaký komínový filtr na splodiny a emise.
Děkuji za radu.

Domnívám se, že celý tento problém byl uměle vytvořen pro to, aby bylo nutno staré kotle vyhodit a koupit nové. Lidé nemají peníze, o kterých by mohli sami rozhodovat, protože jim je "Systém" sebere, aby sám mohl o nich rozhodovat - tedy aby bylo možno rozdělovat dotace - a jak známo, rozdělováním se peníze transformují ze "společných" do soukromých.
Shrnuto: Kotle není možno upravit tak, aby splnily současné požadavky, protože tak by rozdělování (a ztrácení) peněz ztratilo veškerý smysl. ]:( Na kotli totiž není důležité, co splňuje, ale na co má vystaven oúúúřední glejt :!: A ten na nějakou úpravu nezískáte :-p

A ještě teoretický dotaz. Když revizi nenechám udělat a někdo mě udá, nebo se zkrátka ozvou z úřadu, abych revizi doložil. Co když jim odpovím, že nemám kotel, ale klasická kamna na tuhá paliva. Mají pravomoc, přijít mi domů zkontrolovat typ kamen? Vím, že teď budou moci otravovat lidi s čím topí a vlézt jim domů, ale tohle je něco jiného. A v případě, že budu tvrdit, že mám klasická kamna a ne kotel, vyhnul bych se i povinného kupování nového kotle v roce 2020 nebo 2022 (?).

Tak čistě teoreticky by měli možnost vlézt jen do kotelny a skladu paliva. Většina lidí má krbovky jinde než kotel. Klidně jim ukážu, kde mám krbovky, ale nenechám nikoho, aby mi prolézal celý barák. Nehledě na to, že kotel mám umístěný v jiné části domu, která má i svůj vlastní vchod.

Vlézt do baráku můžou jen při podezření spalování nějakého bordelu (tomu musí předcházet nějaký důkaz, svědci...), předchozím písemném upomenutí a návrhu k nápravě, teprve když k nápravě nedojde, tak má kontrolor právo na vstup, který musí i tak předem písemně oznámit. Na to aby někdo vlezl do baráku a hledal kotel, na to fakt právo nemají. Takže v klidu. ;-)

Dobrý den, nevíte někdo jak to je s revizí, když hlavní zdroj tepla je elektrokotel a krbová kamna jsou jen jako doplněk. Už mě ti úředníci začínají S..t Ten kdo topí botama a petkama se na revizi stejně vykašle a tak buzeruji ty poctivé, kteří se chtějí chovat slušně a v mezích zákona.

Nejsem odborník, ale tchán si revizi nechal dělat minulý týden, tak pár poznatků. Revizi dostal i na starý kotel, tuším že snad ješte 1 emisní třída. Jen mu hrozí ,že bude muset v roce 2022 koupit kotel nový. Hodina papírování a 1600 Kč v háji. Shodli jsme se na tom, že je to dobře zakamuflovaná zjišťovací akce, kdo má nevyhovující kotle.

Není to nějak limitované výkonem kotle? Tedy nutnost revize pouze pro kotle nad 10 kW (takhle nějak jsem to zaslechl v tv, ale nevím jestli je to pravda). Potom by se asi vyplatilo mít kotel do 10 kW bez nutnosti revizí a v období větších mrazů něčím přitápět.

A co dál?

Už teď se objevují návrhy, aby bylo možné topit pouze takovými topidly, které umožňují přikládání jen z automatických zásobníků jako např. pelety. V podstatě by chtěli dosáhnout toho, aby nikdo doma neměl kotel, který můžeš otevřít a hodit tam na spálení třeba nějaký odpad (tak jak se to běžně dělalo a někde pořád dělá).

Všechny tyhle návrhy se schovávají za kecy o ekologii, ale o to jde těm šmejdům až v poslední řadě. Nejlepší by podle nich bylo, aby všichni vyházeli stávající topidla a kupovali nové.

Já mám nyní 8 let krbovou vložku s teplovodním výměníkem, plánovaná životnost dle výrobce cca 20 let. Podle těch návrhů, bych ji měl vybourat před uplynutím životnosti a pořídit nějaký jiný kotel. Elektrika je nesmysl, plyn nemáme a pokud bych chtěl tuhá paliva, musel bych mít něco s automatickým zásobníkem a to bych potřeboval kotelnu, kde bych i to palivo skladoval. A žádnou takovou místnost nemám, takže bych k baráku musel přistavit nějakou kotelnu nebo vystěhovat garáž.

Pořád ti to přijde normální?

Krb mám v obýváku, topím jen čistým tvrdým dřevem a nic jiného do ohně nepřijde...

Nu a za pár let limity "zpřísní" a "kamarád kontrolor" "doporučí" nákup nového topidla,(kotel vložka) tedy pokud nechcete dostat"svobodně pokutu", velmi chytře vymyšlené, ještě čekám kdy zavedou povinné kontroly a revize na další domácí vybavení, není přece možné aby lidi "žili v klidu"jen tak "bez placení".

A podle toho, co píšete, jste měl dodat: ... a já jsem jedna z nich... Vzapamatujte se přeci! To je stejné jako kdyby vláda měla schválit zákon o tom, že lidi, co dosáhnou věku 41 let, budou zastřeleni. Tak taky napíšete: "Kdyby tuhle blbost schválili, tak už mě to příští rok taky čeká... No co noooo..." To je fakt šílený... Zkouší, co lidi snesou.

Ale vždyť já na ně kašlu. Stávající topení budu mít tak dlouho, dokud bude funkční. Bez ohledu na jejich výmysly.

Psal jsem, že by mě to čekalo - v případě, že by se to schválilo, tak by se stávající otevíravé vložky ani neprodávaly, byla by možnost pořídit jen kotel se zásobníkem a s autopřikládáním...

Víceméně už odpověděl rokator. Mě prostě hlava nebere, že chtějí zakázat kotle nižších tříd. Kdyby je nechali dožít tak neřeknu, ale takhle někoho nutit ...
Nehledě na to,když se člověk zamyslí, co se zjistí při objednané revizi? Zhola nic. Každý samozřejmě bude topit tím čím má, revizák stejně vezme údaje o emisích udané výrobcem ( získaných v laboratorních podmínkách za ideálních podmínek ) apod. A to, že babička s dědečkem neumí topit, spálí kde co, protože to tak dělali vždycky a emise mají úplně jinde než udává výrobce nikoho nezajímá. Hlavně, že dali 2 tisíce za revizi. Prostě mě to přijde, jen bohapusté tahání peněz z lidí a tlačení je do koupi novýcgh výrobků v řádech desítek tisíc korun. Sám jsem měsíc zpět kupoval kotel, tak vím co je to za raketu.

Nehledě na to, že všichni víme, jak probíhají revize, technické kontroly apod.

Když přišel kominík na revizi před kolaudací, tak kouknul do obýváku na krb, na zahradě zvedl hlavu a koukl na komín, revize hotova. Hlavně, že neodflákl fakturu...

A když bude problém? Pane, nesplňujete, co s tím uděláme? :x:

Odpovím jednoduše. Já tuhle kravinu bojkotuji. Je to nehorázné výpalné a ještě dostanou info, čím topíte a pak Vás budou popotahovat, abyste kotel vyměnil. Když nikdo neví, co máte, nemůže ani po Vás nic vyžadovat. Ale záleží jak moc je člověk připos...

Jedna věc je jistá, co se týká tuhých paliv "pomalu smyčku přitahují" viz.
http://vytapeni.tzb-info.cz/14797-novela-zakona-20 1-2012-sb-o-ochrane-ovzdusi

Časem budou chtít tyto kontroly na všechna topidla na tuhá paliva, neustále se pokouší "pomaloučku" stupňovat tlak na lidi co topí TP. Důvodem není žádná ekologie nýbrž lidi jim zkrátka k tuhým palivům "utíkají" a to se jim nelíbí, cílem je dosáhnout naprosté cenové kontroly a zisku nad tímto způsobem. A nemyslete si, jakmile je jednou zavedena kontrola a poplatek už se jí nikdo nezbaví, ceny kontrol pouze porostou nikdy tomu nebude naopak. Jde o to vše zpoplatnit a aby do toho lidi šli jsou tam zakomponované finanční sankce dle hesla : "Když odmítneš platit tak budeš platit"! Nutit platit nutit kupovat nové kotle. Velmi rychle si všimli kam lidé směřují od "drahých energií" , tomu je třeba zamezit a to co nejdříve !