Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhké zdi

Dobrý den, koupily jsme 70 let starý dum Kámen/Pálená cihla a kompletně zrekonstruovaly pokoje, odkopaly spodky 1m od země na cihlu kolem dokola.. a tu zbylou starou jsme nechali protože jsme myslel že bude v pohodě.. a nechtěli jsme nahazovat celou zed hrubou.. ale ted v 1 pokoji úplně v zadním je totálně vlhká zeď přesně od 1 metru ale spodek je suchý i vršek ale prostředek zdi je prostě mokrý.. Ví někdo proč ??, pochopil bych kdyby byla vlhka zeď od spodka nebo od vršku kdyby zatékalo ale uprostřed zdi ??? , Jinak dům jsme okopali kolem dokola a provedli drenáž + ho podřezali a vsunuli nerez plechy.. takže absolutně nechápu proč je tak ta zed vlhká.. vlhká je jen ta stará omítka ale ta nová odspodka je úplně čistě suchá.. i vršek je suchý a je tam taky ta stará omítka.. ale prostředek je jen totálně nasáklej vodou.. ale nevím proč.. dělá to jen když venku dlouho prší a je takové vlhké počasí.. Co stím dělat ? myslíte že by pomohlo zateplení z venkovní strany ?? že se to tím vyřeší ??

jo ale mě nejde do hlavy že zeď je mokrá jen tam kde se to neokopávalo a navíc UPROSTŘED stěny uprostřed to nechápu proč uprostřed zed dole je úplně v pohodě čistá suchá a vršek zdi taky jen prostředek zdi je mokrý.. a je to smíšenka takže kámen a cihla a je to obvodová zeď 1m tlustá..a na půdu jsem se díval nic střecha je v pohodě nikde nic nekape v těch místech a základy jsou suchý.. takže vzlínající vlhkost to nemůže být.. navíc když je to odborně firmou podřezávané a naklepávali tam ty nerez plechy je to firma od kamaráda který v tom dělá 25let a když jsem mu to řekl tak říkal že to ještě nikdy neviděl, že bych měl vyvětrat pořádně a ono to časem zmizí ale už větrám oknama dokořán snad 3 týden a stále nic pořád stejné.. Ta zeď není vlhká je mokrá ale plísen se na ní zatím netvoří.. ale pořád nechápu že zrovna uprostřed zdi je vlhkost a že spodek zdi a vršek je úplně v pohodě.. dělá to jen v 1 pokoji jinak ostatní jsou suchý a žádný problém.. štve mě to protože se to rekonstruovalo a ted tohle..

Josefe, odkopávání baráku s tím vůbec nemá co dočinění, a pokud je provedena správně hydroizolace, zdi musí být suché od spodní vody. To co se Vám jeví jako vlhkost, bude zřejmě srážení vlhkosti na studeném místě stěny, páč jí máte málo tepelně silnou. Musíte doplnit izolant. Vaše stěna má sice tloušťku od 60 do 90 cm, ale to je strašně málo na tepelný odpor. Proto je třeba zateplit a zvýšit povrchovou teplotu stěny.

Zdravím, nám se děje něco obdobného, dům má přes sto let, smíšení zdivo, stěny cca 80 cm. Na chodbě na dvou místech v rozích vlhne zeď od cca 1 m až ke stropu (viz foto). Střecha je ok. Taky se to děje až teď, když už je venku vlhko a chladno. Podle předchozích příspěvků to tedy vypadá na tepelný most? Nechce se mi z venku přidávat izolační vrstvu - vzhledem k provedení oken by to asi nevypadalo dobře (viz foto). Jsou nějaké další možnosti?
Díky