Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhké zdi

Dobrý den, koupily jsme 70 let starý dum Kámen/Pálená cihla a kompletně zrekonstruovaly pokoje, odkopaly spodky 1m od země na cihlu kolem dokola.. a tu zbylou starou jsme nechali protože jsme myslel že bude v pohodě.. a nechtěli jsme nahazovat celou zed hrubou.. ale ted v 1 pokoji úplně v zadním je totálně vlhká zeď přesně od 1 metru ale spodek je suchý i vršek ale prostředek zdi je prostě mokrý.. Ví někdo proč ??, pochopil bych kdyby byla vlhka zeď od spodka nebo od vršku kdyby zatékalo ale uprostřed zdi ??? , Jinak dům jsme okopali kolem dokola a provedli drenáž + ho podřezali a vsunuli nerez plechy.. takže absolutně nechápu proč je tak ta zed vlhká.. vlhká je jen ta stará omítka ale ta nová odspodka je úplně čistě suchá.. i vršek je suchý a je tam taky ta stará omítka.. ale prostředek je jen totálně nasáklej vodou.. ale nevím proč.. dělá to jen když venku dlouho prší a je takové vlhké počasí.. Co stím dělat ? myslíte že by pomohlo zateplení z venkovní strany ?? že se to tím vyřeší ??

Zdravím, nám se děje něco obdobného, dům má přes sto let, smíšení zdivo, stěny cca 80 cm. Na chodbě na dvou místech v rozích vlhne zeď od cca 1 m až ke stropu (viz foto). Střecha je ok. Taky se to děje až teď, když už je venku vlhko a chladno. Podle předchozích příspěvků to tedy vypadá na tepelný most? Nechce se mi z venku přidávat izolační vrstvu - vzhledem k provedení oken by to asi nevypadalo dobře (viz foto). Jsou nějaké další možnosti?
Díky