Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budu moci levný nábytek složit 2x při stěhování?

Plánuju se stěhovat do nezařízeného bytu na pronájem cca 4-6 měsíců, posléze si hodlám koupi vlastní bydlení (dům/byt) někde jinde.
Pronajímaný byt bude nezařízen, budu muset tedy koupit základní nábytek (plánuju jen to nejnutnější)- postel, skrín, Stůl...
Kupovat budu levný nábytek, asi odsud:
www.nejlevnejsinabytek.cz

Chci se zeptat, když ho jednou složím v tom bytě kde budu platit nájem. Budu ho moci zase za 6 měsíců rozložit (protože v kuse stěhovat asi nejde (?) ) a rozložený ho stěhovat do už svého vlastního bydlení kde ho zase složím (podruhé za jeho "život")?

Pujde to rozložit a zase složit po prvním složení? Umožnují to ty věci co budou držet nábytek pohromadě? (asi šrouby)? Jde to vůbec? A pokud jo, jak dobře to bude držet po druhém složení?

Záleží,čím je to montované dohromady.Většinou jsou tam šrouby s maticemi nebo kovové válečky v dírách místo matic.Takže když to opatrně sestavíš,abys někde něco silou nevytrhnul ve dřevě a pak rozebereš,tak tomu nic nevyvedeš.Jestli je něco vzadu nebo zespoda na hřebíky,nech si hlavičky trochu koukat ven,abys měl za co vytáhnout.
Nevím jestli teď,ale dřív se dost používaly hliníkové nebo zinkové excentry a ty se někdy při přetažení dost lámaly,na ty pozor.
Hlavně si schovej montážní návody,ono někdy složit postel nebo skříň z 5 krabic desek a pytle šroubů vyžaduje skoro inženýrský titul.

Jak už psáno výše, největší problém u takového "IKEA style" nábytku jsou zadní stěny. Pokud zatlučete hřebíčky na doraz, už je bez poškození toho sololitu nevytáhnete. Co se týká excentrů, je pravda, že někdy prasknou, ale dají se sehnat náhradní.

A co třeba projít nábytkové bazary (nedávno jsem procházel, chtěl jsem prodat dvojpostel, neměli zájem, ale kdybych chtěl něco koupit, vybral bych si, i ceny byly zajímavé) a až se budeš stěhovat do svého, ten nábytek buď nechat novému nájemníkovi, nabídnout někde za odvoz (já jsem ty postele nabídnul, do týdne byly pryč) v nejhorším odvézt do SD a do nového bytu koupit nový nábytek (ten co si pořídíš na přechodnou dobu ti tam nemusí pasovat)?

Já bych se toho nebál. Zvláště, budete li nábytek skládat sám. Pak jistě nebudete používat lepidla. V současné době se typle (dřevěné kolíky) používají pouze jako aretace a na spojování se používají konfirmáty. (Tlusté šrouby, které plní funkci vrutu i kolíku.) Pokud nejsou záda přišroubovány vruty, ale hřebíčky, pak se musí odklepnout záda z vnitřní strany, nejlépe poklepem na přiložený kousek desky na hranu .Záda je nutno upevnit. Slouží k jak říkají zedníci k zavětrování - ztužení konstrukce. Byly li by použity nějaké jiné spojovací materiály (válečky, excentry, matice závrtné či narážecí) postup je stejný.

Složit podruhé levný nábytek jde, ale už nebývá tak "pevný" jak při prvním složení. Dle mých zkušeností na opakované rozkládání není takový nábytek udělaný (a to myslím třeba i nábytek z Idei). Osobně bych to raději stěhovala pohromadě.

Samozřejmě je to nesmyl, který nemá žádné opodstatnění. Pokud by se mi "povedlo" neodbornou demontáží cokoliv rozviklat, či při montáži strhnout závit, pak si lze pomoci Herkulesem a sirkami, či zakoupit speciální vrták a několik konfirmátů a spoje potuplovat. Podobnou službu udělá i dlouhý vrut s předvrtáním. Stěhování trojdílné skříně bez demontáže z pátého patra jeví se mi býti značně komplikované.:-D

Levný nábytek je obecně většinou z Polska. Samozřejmě vzhledem k jeho ceně je dobré si od něj nic moc neslibovat. O rozložení a složení si nedělejte iluze. Stačí jej půl roku používat je téměř k vyhození. Kvalitní nábytek, manželské postele http://www.postele-matrace.cz/bukove-manzelske-pos tele/, komody, skříně a ostatní věci je rozhodně lepší nakupovat s vědomím že jde o nábytek od českého výrobce. Cena je pochopitelně vyšší, ale takový nábytek přežije několikanásobné stěhování.