Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka na postel

Potřebuji vyřešit, jak umístit zásuvku na 220V do dřevěného rámu postele. Místo na zásuvku mám, ale jde i stránku bezpečnosti. Zásuvku máme za postelí, kterou bych případně zrušil a udělal z ní novou na posteli. Nechci mít nestále hozenu prodlužovačku na zemi a přes čelo postele. Postel se nachází mezi dveřmi a stěnou a jinou volbu nemám. V době smartphonu to jinak než přes noc nejde :-) Děkuji za jakoukoliv radu.

Celkové čelo postele mám vedené i okolo bočnic asi 20 cm. Nechci to rvát nahoru (viz obrázek), ale jen z boku na úroveň matrace. Za postelí mám volno cca 10cm. Je to diskutabilní téma a toho jsem si vědom, ale hledám vhodné řešení, jak to řešit. Jde viceméně jen o tu nabíječku.

Jak jsem se zmínil výše, zabudoval jsem si zásuvku do desky stolu. Udělal kulatej otvor, dal běžnou zásuvku (tedy trochu pěknější, designovanou), zespod dal mělkou montážní krabici, přívodní kabel je s vidlicí do zásuvky. Kabel samozřejmě zajištěn proti snadnýmu vytrhnutí, nezapomeň, že zemnící (ochranný) vodič musí být nejdelší. Montážní krabici měli v Bauhausu za nějakých 25 Kč.
Obrázek v příloze.

Riky45 [193.35.105.xxx], 11.10.2016 14:25,
...Zásuvku máme za postelí, kterou bych případně zrušil

Prasak, 11.10.2016 20:40
...přívodní kabel je s vidlicí do zásuvky...

HamHam, 11.10.2016 14:46
Doporučuji do elektroinstace nezasahovat...

Tak. Udělat to jako takovou prodlužku - stávající zásuvku za postelí zachovat. Bude to mít výhodu, že až budete malovat, stačí vytáhnout vidlici ze zásuvky za postelí a můžeš s postelí šíbovat.