Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Efekt vytápění domu

Dobrý Den

Měl bych dotaz na efektivitu topení v 1p domě.Mám kotel Dakon Dor 25max s vyrovnávací nádržkou na půdě. Rozvod trubek kolmo do patra je malý klasický průměr ale do stran k jednotlivým radiatorum jsou silné trubky.V přízemí mám 6 a v patře 4 radiátory.Mají ty silné staré trubky vliv na rychlosti vytápění? nebyly by ty slabší trubky rychlejší přenos tepla?nebo měď?
Když zatopim tak 1hod trvá než kotel dosáhne 65 stupňů. Kohouty sou všechny otevřeny.
Máte nějaký tip.?

Na rýchlosť zohriatia má vplyv celkový objem vody v rozvodnom potrubí aj v radiátoroch. To sa dá ľahko spočítať. Čím viac jej je, tým dlhšie trvá zohriatie.

Ale nemusíš nič robiť, stačí zakúriť o hodinu skôr.