Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antena tv

Zdravim chci se zeptat máme antenu starou colorku v ni je zesilovac 22 dbi..Ze strechy vede koaxail cca 10 m do prvni televize k set top boxu z nej vede dal do rozbocovace pise ze se mám utlum 2,5-4.z Rozbocovace do dalsi televize cca 3 metry a do uplne posledni televize ke me do pokoje cca 12 m.Je tenci nez bezny koaxial...

A ted se chci zeptat programy co chytame na 1 tv maji silu signalu 80% u posledni televize u me maji kvalitu 37-40%.Je to tim rozbocovacem vymenit za aktivni?Nebo tim tenčím koaxialem co vede ke mně ?

Aktivni rozbocovac je zase zesilovac. A zesilovace pred tunerem, to je vzdycky vec osemetna, zejmena kdyz jsou to sirokopasmovy zesilovace. Oni totiz zesilujou uplne vsechno, navic jsou vzdycky trosicku nelinearni, cimz se v nich michaj ruzny nezadouci signaly a produkujou tzv. intermodulacni zkresleni...
V zasade na to jde koukat tak, ze antena je zdroj konstantniho vykonu - proste neco nachyta a posle to dal. Kdyz tam dam rozbocovac, jeho utlum musi bejt vetsi nez 3db, pac jak jsme si rekli, 3db znamena pulku vykonu a rozbocovac ho deli na pul, navic ma nejakej vlastni utlum. Takze reseni, dle miry rozumnosti:
1) lepsi antena na lepsim miste
2) lepsi a co nejkratsi kabelaz
3) dve anteny kousek od sebe a samostatny kabely
4) zesilovac s vetsim ziskem - ale opatrne
5) ten aktivni rozbocovac
Takhle to alespon vidim ja.

možno je to káblom, ak je aj starý, zoxidovaný.. ale mňa by zaujímalo čo spravia tie číselká signál/kvalita po výmene druhého a tretieho tv navzájom medzi sebou
svoju rolu môže zohrať aj kvalita tunera