Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem priame vstrekovanie a benzín

Ahoj,

mám otázku na tých čo majú motor s priamym vstrekovaním aký tankujete benzín ? Niekto mi tvrdil že najlepšie je tam tankovať len 98 kvôli zanášaniu karbónu a niekto že stačí klasická 95 a ktomu pridať aditíva na lepšie mazanie. Ako ot riešite vy a aký máte názor ?

PS: nemyslím motor s turbom len normal atmosféra s priamym vstrekom

Tak na nových autách ku poškodeniu nedôjde, 98 motoru len prospeje keďže ho lepšie maže. No tiež je tu možnosť tiato mazacie aditiva pridať aj ku 95 oktanu alebo tankovať 95 prémiu/plus či jak je to dneska značené. Ide mi o to aby som zamedzilo ukladaniu karbónu v motora a tým predĺžil jeho životnosť.

Prosím o vysvětlení,který BENZIN maže ! :-)ZÁDNÝ ,jen odmašťuje a čistí..O směsi benzinu a oleje zde není zmínka. Karbon se ukládá především tehdy,když motor nemá kvalitní podmínky k práci- například- neprohřátý -motor .Dej motoru to ,co má rád,olej třídy,kterou doporučil výrobce,jeho výměny,i s filtry ,etc.