Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upevnit pergolu ke garáži ?

Rozhodl jsem se přistavět ke garáži pergolu s dutinkových panelů, ale zasekl jsem se na ukotvení pergoly ke garáži. Nevím k čemu ji ukotvit. Na druhé straně mám už vybudované pozinkované patky (schovány pod černou trubkou)

Střecha garáže je beton výška ?, škvára, beton s kari sítí 50 mm. Čelo "převisu je tvořeno pálenou cihlou postavenou na bok. Výška garáže po "převis 2200 mm. Moje výška 1960 mm.

tak máš dvě možnosti, podle požadované výšky:
- trámek pro pergolu přichytit k tomu čelu několika dlouhými šrouby (ale budeš muset vyřešit kolizi s okapem)
- trámek pro pergolu uložit na střeše, tam ale budeš muset řešit ukotvení a ochranu před tekoucí vodou, tj. např. rozepřít mezi nadezdívky (pokud jsou pevné), případně ještě vypodložit kameninou.

To už bych ten trámek raději do té nadezdívky zasekal (těsně pod oplechování, voda ze střechy proteče pod tím), a uprostřed délky (nebo po třetinách - podle rozměru trámku) jen vyřešit podepření na střeše garáže s ohledem na nepoškození krytiny (hádám, že je to nějaká lepenka).

však píšu, rozepřít. :-) Kdyby to tam narval nahusto, tak by se ta nadezdívka rozvalila. Problém bude v šířce, bajvoko má ta nadezdívka jen cca 30cm, takže ten zásek bude velmi mělký, a tedy bych to spíše podložil, nebo pojistil nějakým profilem, zejména v podélném směru, aby to celé nesklouzlo se střechy.

Na stěnu garáže přišroubovat dlouhý trám (jakoby pozednici), od něj krokve napříč. Ty chytneš k onomu trámu.
Předek dáš na betonové patky nebo zemní vruty.
Když to v zimě zvedne mráz, tak se to na tom trámu na garáži trochu pohne taky a na jaře zase vrátí.