Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Identifikace předmětu. Počítadlo???

Dostal se mi do rukou předmět, který nevím k čemu sloužil. Mechanické počítadlo, dvě hřídelky které jsou uvnitř spojeny převody z ozub. koleček, otáčejí se proti sobě. Jedna je zakončena třístranným hrotem, druhá nějakou gumou či pryží. 1 otáčka hřídelky je posun o jedno číslo na počítadle. Počítadlo má vlastní sametovou krabičku s polstrováním a ozdobným kováním, nápis RECORD. U výstupu hřídelek je na těle počítadla jakoby zámek proti otočení při zasunutí do těla jiného zařízení. Nevíte někdo k čemu počítadlo sloužilo?
Obrázek:
https://drive.google.com/open?id=0B7zNlczgkwDDbF9p R201dnlCelg5bVBkWC02VVJUZFhMNkk4

Nj, počítadlo, ale čeho? Proč to má dvě hřídelky? Spíš to vypadá, že to přišlo do něčeho strčit, má to osazení a výstupek (zámek) proti špatnému zastrčení. Nemůže to být k nějakému starému magnetofonu?

v podstate rovnaké počítadlo majú staré výrobné linky na výrobu liatej a rukávovej folie,kde sa podla počtu otáčok odťahových valcov dali presne odmeriavať navinuté kotúče,aby všetky boli rovnaké,na dnešných moderných strojoch to robí elektronika a merací laser,ale pred x rokmi takéto veci boli čiste mechanická záležitosť,rovnako stavané tvz. TRIP-metre mali aj staré automobily z rokov 1930-50 na palubnj doske pri tachometroch,tam sa tiež podla nastavenia dali merať rôzne veci /u niektorých nemeckých náklaďákov z tej doby to meralo podla otáčok kolies rezervu paliva v nádrži/,podobne ako chronometre na hodinkách,z čoho pochádza tento konkrétny vyobrazený výrobok asi tak lahko nevylúštime,rovnaká stavba,rovnaký princíp,môže to byť na x vecí,do x ďalších zariadení....