Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba podlahy, OSB desky

Dobrý den,

rekonstruuji podlahu v obývacím pokoji. Z betonového podkladu jsem odstranil asfaltové výčnělky, nicméně zbytek asfaltu se mi bohužel nedaří vyčistit / odstranit. Jinak je podlaha poměrně rovná, rozhodl jsem se pro tuto skladbu: na zbytky asfaltu uložím Starlon nebo podobnou kročejovou izolaci, na ni OSB desky na vazbu (křížem na spáry) 2x15mm, dále folii proti vlhkosti a jako nášlap vinylovou podlahu FatraClick.

Chtěl bych poprosit o informace:

1) OSB desky - je v tomto případě lepší volit rozměr 2,5x0,6 nebo 2,5x1,2m?

2) OSB desky lepit plošně, lepit také ve spoji (pero drážka) a nakonec šroubovat? U toho šroubování si nejsem jistý, pár lidí mi tvrdí, že právě šroubovaným spojem může docházet k vrzání.

3) Je lepší OSB desky volit broušené? Mohou nebroušené desky vést například k vrzání?

4) Můžete prosím doporučit lepidlo pro lepení OSB desek ve spoji a pak lepidlo pro lepení plošně?

Děkuji moc.

1) určitě lepší 1,2x2,5m
2) lepit hlavně v drážkách a sešroubovat k sobě
3) neboušené jsou levnější, vrzat můžou oboje, při špatné práci.
4) disperzní od kterékoliv firmy

Parozábranu budete dávat proti vlhkosti, ale jakou vhkost tam máte? Zkuste si vysvětlit, co se bude dít, když parozábranu (ne)použijete, odkud se vezme vlhkost.