Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdrátové napájení

Dobrý den, v elektronice se nějak extra nevyznám, tak prosím o shovívavost. Potřeboval bych rozsvítit 2x bílou led diodu (konkrétní typ nemám) s použitím dálkového napájení. Bylo by možné jakýmkoli způsobem toto uskutečnit ? Pokud ano jak, co k tomu bude potřeba a jak to bude cenově nákladné ?

Na jakou vzdálenost? A jakou máš představu? Třeba jestli ti něco říká pojem "krystalka", bylo to rádio co hrálo na sluchátka a nemělo žádný zdroj energie - ta energie se tam dostala anténou z vysílače.
Krystalka
Údajně blízko vysílače v Liblicích stačilo natáhnout kus drátu, připojit k němu a na nějaké zemnění žárovku a měl jsi světlo v kadibudce (nezkoušel jsem to). Ale tak výkonný vysílač asi stavět nebudeš.

Tak mne napadlo: Musí být na straně přijímače dvě LED? Nestačilo by, aby na straně vysílače byl nějaký světelný zdroj a na přijímací straně jen zrcátko a případně čočka, aby to svítilo tam kde to svítit má?
O magnetickém spínači nebyla v dotazu zmínka.

Ano musí být na straně přijímače 2 LED. Myslel jsem, že magnetický spínač to nijak neovlivní. Pokud by to nešlo napřímo, dala by se tak napájet baterka, která by potom napájela okruh ? Rád bych nakreslil nějaké schéma jak by to mělo být, ale nemám na to žádný program, ani znalost značek není zrovna extra, takže maximálně v malování něco načmárat, jestli by to pomohlo.