Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ořezat větvě ve veliké výšce - "provazová pila"?

Prosím o radu.
Potřebuji na chatě ořezat větve u vysokých borovic.
Jenže ani žebřík ani nejdelší "teleskopická pila" na ně nedosáhnou. Někde jsem myslím viděl pilu (pilový list), co je jako drát který se uváže mezi provaz, který se přes takovou větev přehodí, a pak se za provaz tahá tam a zpět, a ten list větev uřízne.
Existuje něco takového? Nebo máte jinou radu? Díky.

Jsou dost vysoko. Ano něco takového ale na tom co jsi dal je to jako řetěz z motorove pily. otázka je zda se to jen provazy udrží na té správné "řezací" hraně. Lepši by bylo nějaké řezací lanko, kde není důležité jakou je stranou. Něco takového co přikládám na fotce ale tohle je ne silné větve asi hodně slabé, ale nemám s tím zkušenost, možná by to stacilo, nevím.

Teď koukám že podobná je na tvém odkazu http://www.militarysklad.cz/pila-dratova-commando- wire-original-bcb-cm020 nemáš zkušenost co to umí a co to vydrží?

Šetrnost je dobrá vlastnost, ale vocamcaď až pocamcaď. Onehdy jsem slyšel, že jeden můj bývalý kolega si něco opravoval na střeše, spadl a teď je a asi zůstane na vozíku. Kdyby každému jinému, ale zrovna jemu bych to nepřál.
Nedávno jsem viděl, jak u nás postupně káceli dost vysoký strom v místech husté zástavby, lezl po něm maník na laně a postupně odřezával větve.
Zkus hledat třeba "výškové práce". U nás má reklamu tahle firma:
www.kotys.cz

Proto jsem tam variantu, že bych tam lezl a dokonce sám zavrhl hned jako první. A šetrnost vocamcaď až pocamcaď souhlas, ale když potřebuješ vyměnit baterii u umyvadla voláš instalatéra? Myslím, že ty čtyři větve co potřebuju dát dolů, mohl svépomocí zvládnout, právě tou "lankovou pilou". Na kácení stromu v zástavbě si troufne sám opravdu jen "mistr" ;)

No ono by to nějakj upižlat pomalu asi šlo,ale co dělat,když se větev jen v řezu zalomí a zůstane viset?Šikmo už se to tím lankem nedořízne.I když borovice je křehká a tak by mohla prasknout.Pro jistotu bych ale předem ve vodorovné poloze doporučoval přehodit nějaké lano,udělat smyčku a tím to pak případně strhnout.

Ani byste nevěřil, kolik je mezi námi lidí, kteří provozují stromolezectví.
Není to nic těžkého. Nahodit lano a pak pomocí tzv. jumaru nebo prusíků vystoupat do výšin. Ale chce to jisté vybavení a přecijen se to musí umět.
Zkuste někoho takového najít. Třeba vám to uřízne v rámci tréninku i zdarma.
Zkuste napsat na fórum geocaching.cz.

Ale já bych stejně nejprve zkusil nějaké to pilové lanko.
http://www.ideaimport.cz/ideaimport/eshop/5-1-RUCN I-NARADI/0/5/157-pilove-lanko-300mm

Existují borci kteří tyto práce ve výškách provádí a tím se živí.Pokud se nechcete zmrzačit tak si je objednejte.Čtyři větve nestojí za to být eventuelně na invalidním vozíku.Ani samotné provedení nemusí stát horentní sumu.e to už staré vlákno tak se omlouvám.