Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ořezat větvě ve veliké výšce - "provazová pila"?

Prosím o radu.
Potřebuji na chatě ořezat větve u vysokých borovic.
Jenže ani žebřík ani nejdelší "teleskopická pila" na ně nedosáhnou. Někde jsem myslím viděl pilu (pilový list), co je jako drát který se uváže mezi provaz, který se přes takovou větev přehodí, a pak se za provaz tahá tam a zpět, a ten list větev uřízne.
Existuje něco takového? Nebo máte jinou radu? Díky.

Existují borci kteří tyto práce ve výškách provádí a tím se živí.Pokud se nechcete zmrzačit tak si je objednejte.Čtyři větve nestojí za to být eventuelně na invalidním vozíku.Ani samotné provedení nemusí stát horentní sumu.e to už staré vlákno tak se omlouvám.