Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím řezat přesné otvory do SDK stropu

Zdarec,
potřeboval bych vyříznout otvory do SDK stropů pro větrací mřížky a vestavné garnýže - u těch vestavných garnýží se jedná o poměrně přesný otvor (kolejnice má přesah na každou stranu 1 mm a ještě má rádius u konců) - jaký nejlepší postup zvolit, samozřejmě čím méně bordelu vznikne, tím lépe,
Díky zá inpiraci.

na kulatý existují vykružováky na vrtačku.
na rovné použiješ tužku, pravítko a následně pravítko a odlamovací řezačku. Je to jen sádra s papírem.. ;-) edit: větí díry si můžeš předpřipravit vrtačkou, abys hned od začátku prořízl nožem skrz. Alternativa k noži je list od pilky na železo, pokud je za sádrošem dost místa.

Na odchyt bordelu se mi osvědčila manželka s vysavačem namířeným pod místo činu, jen jsem ji musel vypodložit stoličkou, protože je menšího vzrůstu. :-)