Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto štvorkolka, kde môžem jazdiť ?

Ahoj, štvorkolku zatiaľ nevlastním no požičiavam si ju sem tam na víkend. Majitelia ju majú ako pracovnú motorku do lesa keďže tažia drevo a čistia lesy.

No čo mňa zaujíma či na tejto 4kolke po tomto lese môžem jazdiť vlastne aj ja ? A vlastne kde všade môžem jazdiť ? 4kolka má STK a ja mám vodičák na auto takže môžem jazdiť po cestách to viem. Do lesa prakticky nemôžem pokiaľ nemám povolenie.

Osobne jazdím len po lese cestami ktorými sa zváža drevo po prípade ako sú role/lúky kadiaľ vedie cyklotrasa ( často tadial behajú aj džípy. Proste len okolo dediny a zatial som problém nemal a ani ľudia čo stretávam.

Takže v prípade že by som si zaobstaral vlastnú 4kolku, môžem jazdiť aspoň po tých trasách ktorými sa zváža drevo ? alebo aspoň tie lúky polia ? po prípade tie cyklotrasy ? Či som odkázaný čisto len na klasické cesty ?

sú niekde značené legálne offroad trasy ?

Predom v ďaka za rady :)

PS: chápem že polovníkom plaším zver no tá mi na chate oberá jablká zo stromov ( srnka/jeleň ) a zemiaky alebo len záhradu mám prekopanú od diviaka.

A prečo nesadneš na bicykel? Bez ohľadu na predpisy, štvorkolky, ani žiadne motorky do lesa nepatria. To je barbarstvo. Keď vidím lesy prejazdené krížom krážom, pri cestách navozené odpady, je mi ťažko.

na bycikli treba šlapať :D takto keď som na chate pár krát cez týždeň alebo na víkend sa môže povoziť kto kolvek. Inak mne je zle keď vidím (napr včera ) ako idú dvaja cyklisti a jeden odhadzuje prázdne fľaše :) . 10 rokou dozadu tam kde je teraz les som ja kopal ešte zemiaky no teraz všetko patrí pod štátne lesy.

Najlepšie je keď vidím ako rodinka na výlete opeká v lese pri pri hromade suchého dreva ktoré tam je ešte neodvezené s čistenia lesa :D alebo keď vlese cyklisti vydrhavaju drevá lebo sa im po nich zle jazdí ( pri tom sú tam kvôli odvodnenie keď sú dažde )

nemôžem hovoriť za iných no už som viezol na 4kolke turistu ku jeho auto ktorý trochu zablúdil alebo v prípade keď je niekde stojatá voda mám tam lopatku a sekerku kde sa odvodnujú chodníky . Ale to je už aj s toho dôvodu keďže tam behajú traktory a tu cestu ničia na totálku. Zas nebehám naozaj kadial sa mi zachce ale len po starých záhonoch/medziach a okolie dediny.

PS: tie odpadky sú najčastejšie od turistov ktorý idú pešo, na motorku si toho veľa neberieš. A inak bicykel nesmie to lesa tak isto ako motorka jedine po cyklo trase :D