Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ochranného krytu úhlové brusky z 115mm na 150mm

Ahoj!

Mám úhlovou brusku na kotouče s průměrem 115mm. Jak jsem pochopil, omezení, na kotouče vyšších než zmiňovaného rozměru, je pouze ochranný kryt u brusky, který lze snadno vymontovat. Napadlo mě, že bych na brusku nainstaloval ochranný kryt dimenzovaný na kotouče např. 150mm (může být i 125mm) a nic by nemělo bránit nerušenému chodu s kotoučem s průměrem 150mm (i 125mm). Unašeč motoru by to měl zvládnout. Nejsem blázen a nehodlám instalovat na úhlovou brusku větší rozměry kotoučů než 150mm. (Pokud byla výrobcem stanovená norma na užívání stopatnáctek). Uvažuji i o stojanu na úhlové brusky, ale o tom někdy příště.

Otázka zní: Je toto možné? :D

Mezi kotouči rozměru 115mm a 150mm není takový rozdíl a motor by s tím neměl mít problémy. Pokud tomu tak není opravte mě prosím!

Díky!

určité bezpečné odchýlky tam sú,ale pokial nieje mechanizmus dimenzovaný výrobcom na širšie kotúče,odstredivá sila samotného kotúča môže spôsobiť deštrukciu...uvedom si,že "jednoúčelové" uhlové brúsky s malými kotúčmi sú obvykle hobby trieda a tomu zodpovedá aj vyhotovenie a použité materíály na výrobu samotnej brúsky.....a to už vôbec neberiem do úvahy,že napr. taký black & decker a hobby trieda jemu podobná má prevody z umelej hmoty,čo tam môže spôsobiť širší a ťažší roztočený kotúč,než na ktorý je maximálne brúska robená .dúfam netreba bližšie vysvetlovať.....

Dobrý večer,úhlových brusek laciné řady jsem měl rozebraných desítky a žádná neměla plastová ozubená kola,jediná od narexu,jako přídavné zařízení na vrtačku,píšete vlastní zkušenost,nebo jedna pani povídala?
Jinak bych to s velikostí kotouče nepřeháněl,bude více trpět motor,těch 125 ještě,ale 150 by chtěla větší watáž motoru a masivnější uložení převodů.
Tyto experimmenty snižují životnost stroje který na takové zatížení není konstruován.
Na chvilkové práce výjimečně ano.Lépe do budoucna koupit brusku výkonnější na větší průměr kotouče.:-)

Každý průměr kotouče má jiný dovolený počet otáček a logicky ty menší průměry mají vyšší počet otáček. Takže při namontování většího kotouče na brusku určenou pro menší kotouč, se překročí dovolené otáčky a hrozí roztržení kotouče. :-)