Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ochranného krytu úhlové brusky z 115mm na 150mm

Ahoj!

Mám úhlovou brusku na kotouče s průměrem 115mm. Jak jsem pochopil, omezení, na kotouče vyšších než zmiňovaného rozměru, je pouze ochranný kryt u brusky, který lze snadno vymontovat. Napadlo mě, že bych na brusku nainstaloval ochranný kryt dimenzovaný na kotouče např. 150mm (může být i 125mm) a nic by nemělo bránit nerušenému chodu s kotoučem s průměrem 150mm (i 125mm). Unašeč motoru by to měl zvládnout. Nejsem blázen a nehodlám instalovat na úhlovou brusku větší rozměry kotoučů než 150mm. (Pokud byla výrobcem stanovená norma na užívání stopatnáctek). Uvažuji i o stojanu na úhlové brusky, ale o tom někdy příště.

Otázka zní: Je toto možné? :D

Mezi kotouči rozměru 115mm a 150mm není takový rozdíl a motor by s tím neměl mít problémy. Pokud tomu tak není opravte mě prosím!

Díky!

Každý průměr kotouče má jiný dovolený počet otáček a logicky ty menší průměry mají vyšší počet otáček. Takže při namontování většího kotouče na brusku určenou pro menší kotouč, se překročí dovolené otáčky a hrozí roztržení kotouče. :-)