Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace základu v garáži proti vlhkosti

Zdravím, měl bych dotaz ohledně izolace základu v garáži proti zemní vlhkosti. Jedná se o cihelný starší dům s betonovými základy. Jde mi především o postup a jak dosáhnout kvalitního zpracování. Garáž je oproti obytnému prostoru pod úrovní podlahy zhruba o 0,5m. Takže v garáži jde vidět 0,5m základu. Mezi základem a první vrstvou cihel je hrubší vrstva IPY nebo něčeho podobného (říkám všemu obecně IPA, vím, že se nejedná o IPU). Na tuto původní hydroizolaci bych chtěl pomocí gumoasfaltového nátěru a nové IPY napojit novou hydroizolaci, která bude na celé výšce základu a bude pokračovat po betonové podlaze v garáži, kde bude vylita podlaha nová.

Zamýšlený postup:
- očistění betonového základu
- vyrovnání betonu (beton je hodně hrubý a sem tam se po povrchu vydrolil, nevím zda jej nevyrovnat a čím?
- nátěr gumoasfaltovým nátěrem
- natavit novou vrstvu IPY
- na IPU prilepi XPS asi 2cm (důvod je aby se na XPS mohla dát klasicky perlinka s omítkou či obkladem)

Tloušťka XPS s konečnou úpravou by měla být stejná jako omítka na zdi (aby byla celá zeď ve stejné rovině).
Nevím ani jak přilepit XPS aby držel, nizkoexpanzní pěnou? S tímto ještě nemám zkušenosti.

Viz. obr.
https://drive.google.com/file/d/0B8_6zeWOian0QWthQ lNpNXdDWU0/view?usp=sharing

Desítky různých variant oprav, každý podle svého....
Já bych očistil co nedrží, novou lepenku přivařit k pevnému podkladu a k vodorovné hydroizolaci, udělat celou vanu z lepenlky. Podkladový beton na podlahu. Na stěny nalepit EPS 100Z síla 5 cm, přilepit pěnou Tytan 753. Dle konečné povrchové úpravy ošetřit EPS.