Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová omietka na palubkový obklad interiéru

Zdravím poradcovia! Potreboval by som poradiť sposob, akým čo najjednoduchšie (v zmysle nákladov a času) vytvoriť novú omietku na existujúcom obklade z palubkových dosiek. Obklad je po predošlých užívateľoch priestorov a nám sa nepáči. Uvedomujem si, že najjednoduchšie a najsystematickejšie by bolo to celé strhnúť, nahodiť to nanovo, nasekať drážky pre elektrinu a podobne. Toto riešenie však zhltne nemálo času i peňazí. Radi by sme teda starý obklad (i elektrické vedenia naťahané pod ním zachovali), vyrovnali povrch a na ten natiahli nové omietky. Ako riešenie nás napadli napr. sádrokartóvové dosky, no ako som napísal, hľadáme čo najjednoduchšie funkčné riešenie, ktoré by znamenalo, že nainštalujeme nejaký vyrovnácí materiál priamo na obklad...a teda dotaz: čo si myslíte o využití OSB dosiek k tomuto účelu (montáž priamo na stávajúci obklad, prípadne na nový na ňom vytvorený rošt? napadá Vás nejaký iný vhodný materiál? vopred ďakujem za odpovede

Nejlevnější řešení je strhnout obklad, případnou instalaci zasekat do zdi a přeštukovat. V každém jiném případě budete dělat též omítky + vše, co si vymyslíte pod ně. Navíc kombinovat omítku a dřevo v jakékoliv podobě není dobré kvůli rozdílné tepelné a vlhkostní roztažnosti (omítka se bude časem loupat a praskat). Jediné správné řešení v případě, že byste tam chtěli přece jen palubky nechat, je udělat sádrokartonovou předstěnu na rošt z SDK profilů. Za cenu, že se vám místnost zmenší a levnější to rozhodně nebude, pracnější ano.