Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výstupní tlak z kompresorů

Zdravím. Koupil jsem si do garáže 24l kompresor, který by měl dávat až 8 baru. Jenže když nastavim na manometru třeba těch 8 baru na výstup, při spotřebě vzduchu v zásobníku klesá stejnou rychlosti i tlak na manometru. Takže ve finále mám těch 8 baru jen pár sekund a pak tlak vzduchu klesá jak se vyprazdňuje zásobník. Je manometr vadný nebo je to normální. Dik

No právě že neběží trvale. Sepne když je v zásobníku pod 4 bary a tím i na výstupu z redukčního ventilu, protože oba tlaky klesaji stejně. Ja to beru, že to nemá úchvatný výkon, ale když si nastavim 6baru, tak by to i za cenu neustaleho běhu motoru mělo držet ten tlak 6 baru ne?

Nerozumieme co sa ti nevrati?
Je to jednoducha fyzika, v nadobe je nejaky tlak. Ked neni odber ani nebezi kompresor, tak sa tlak nemeni. Logicky. Ked je odber tak tlak klesa, ked bezi komresor tlak stupa, ked su obe veci naraz tak tlak stupa ak kompresor napumpuje viac vzduch jak je odber, v opacnom pripade tlak klesa. To cele je uplne jednoducha fyzika.
Ze sa tebe nespina kompresor pri 6, je preto lebo to tak vyrobca vymyslel, bud sa to da nastavit aby spinal uz trebars pri 7 a vypinal pri 8, alebo sa to nastavit neda a zapinat sa to bude az pri tlaku pri ktorom nastavil vyrobca. To je cele. Co z toho ti nefunguje?

Jde mi o to, že když použiji pneumatický utahovák na kola, tak u pátého šroubu už utahovák nemá silu povolit, protože kompresor nedotlakuje zpět na 8baru a čeká ma spodní hranici 4baru. Teď vše.
Nakonec jsem našel šroub, kterým jde změnit hranice kdy kompresor sepne. Sice se ta hranice posune i dopředu takže se dostanu i přes 8baru, ale pojistný ventil zase tlak v nadobě ufukne, takže snad ny neměl byt problém, protože v manuálu pišou, že se nastavení nemá měnit.

To ano, ale ja mám na mysli regulátor na výstupu. Něco jsem už nastudoval a věc se má tak, že 8 barů to sice natlačí, ale při sebemenším odběru to neutáhne. Max co stíhá je kolem 4 - 5 barů. Zatím mi to stačilo, ale teď jsem si koupil utahovák na kterém pišou provozní tlak 6, 5baru a je celkem problém.

Není to stejný parametr. Kompresor má sací výkon 220l/min při atmosferickém tlaku, utahovák udává spotřebu stlačeného vzduchu při provozním tlaku - tj. těch 6,5 barů. Takže tento kompresor samozřejmě nemůže stíhat.

Kompresor je v pořádku, ale není vhodný k tomu, co s ním chceš dělat.
Je to jednoduché: jestliže kompresor spíná při poklesu tlaku v tlakové nádobě na 4 bary, je to kompresor k použití na "věci", které vyžadují tlak do 4 barů a dále je to omezené výkonem kompresoru, tedy kolik zvládne litrů za minutu.
Ta horní vypínací hranice po natlakování nádoby je 8 barů proto, aby kompresor neběhal neustále.
Každý kompresor je primárně vhodný pro "spotřebiče tlakového vzduchu", které vyžadují tlam maximálně na úrovni spodní zapínací tlakové hranice kompresoru.
Jednoduše proto, aby byl pracovní tlak vzduchu stálý a přesně nastavený.

Kup si jiný kompresor.